Портал в режимі тестування та наповнення
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Деснянська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Вадим Онуфрійчук: «День слов’янської писемності і культури – фундаментальне свято української словесності».

Опубліковано 25 травня 2015 року о 16:05

 

Щорічно 24 травня Україна урочисто прославляє святих Кирила і Мефодія – творців слов’янської писемності. Святі рівноапостольні брати Кирило і Мефодій були православними ченцями, творцями слов’янської абетки.

Слов’янська писемність була створена в IX столітті, близько 862 року. Новий алфавіт отримав назву «кирилиця» на ім’я візантійця Костянтина, який, прийнявши чернецтво, став Кирилом. А допомагав йому на освітянській ниві слов’янських народів старший брат Мефодій.

Кирило створив слов’янську абетку на основі грецької, суттєво змінивши її, щоб передати слов’янську звукову систему. Були створені дві абетки – глаголиця і кирилиця.

Одночасно зі створенням абетки було розпочато роботу над перекладом з грецької на слов'янську Євангелія та Псалтиря. Кирило та Мефодій переклали зі старогрецької мови багато книг, що започаткувало слов'янську літературну мову і книжкову справу. У середньовічній Європі слов'янська мова стала третьою мовою після грецької та латинської, за допомогою якої поширювалося слово Боже.

Двадцятирічна просвітницька діяльність Кирила і Мефодія, та їх учнів мала всеслов’янське значення: вони підняли освіту та спільну культуру слов’янських народів на високий щабель, заклавши тим самим основи церковнослов’янської писемності, фундамент усіх слов`янських літератур.

«День слов’янської писемності і культури – фундаментальне свято української словесності. В цей день ми згадуємо святих Кирила і Мефодія – братів, який об’єднували не лише кровні вузи, а й велична мета – створення різнотрав’я слов’янської мови, її самоідентифікація у колисці європейської та світової культури. Натхнення братам дарувало найчарівніше місто світу, колиска світової цивілізації –Київ. Саме в нашому з вами місті вони створили чесноту для всіх слов’янських народів світу, якою ми користуємося й сьогодні. Я надихаюся життєвим шляхом святих братів та бажаю кожному деснянцю натхнення та твердої впевненості на шляху до досягнення своєї мети», – підкреслив очільник Деснянської райдержадміністрації Вадим Онуфрійчук.

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux