Партнерство влади та громади – запорука розбудови демократичного суспільства
Під такою назвою нещодавно пройшов круглий стіл в ІА «Укрінформ», який зібрав представників влади та громади задля розбудови демократичного суспільства.
Обговорити можливість створення у кожному районі столиці центрів комунікації між громадськістю та столичною владою зібралися в.о. заступника директора Департаменту суспільних комунікацій КМДА Віктор Галета, начальник управління з питань, децентралізації, розвитку місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв’язків секретаріату КМР Марина Чернишова, експерт з питань місцевого самоврядування офісу Ради Європи в Україні Вадим Прошко, президент Мережі розвитку європейського права Олександр Вінніков, керівник проекту «Сприяння участі громадян у демократичному процесі прийняття рішень» офісу Ради Європи в Україні Володимир Кебало, керівник Центру Розвитку Інновацій НАУКМА Сергій Лобойко, керівники ГО «Парт Наталка» Наталія Чорногуб, засновник-візіонер ГО «Місто-Сад» Євгенія Кулєба, автори петицій «Унеможливлення знищення історичних пам’яток в місті Києві» Арсеній Фінберг, «Нічні маршрути по Києву» Богдан Долінце, представники ІГС, ОСНів Деснянського району та міста Києва, громадських рад.
«Досить часто, принаймні за останній рік, звучить тема створення, окрім структурного підрозділу — Департаменту суспільних комунікацій, якоїсь ще надбудови, структури на зразок центру комунікації, який був би не прив’язаний до певного структурного підрозділу адміністрації. Але виникає питання, чому саме три і де конкретно вони мають бути. Можливо, доцільно, і я виношу на загал цю ідею, в усіх десяти районах створити такі центри комунікації, тому що в кожному районі як адміністративно-територіальній одинці є і громадськість, і проблеми, які потрібно обговорювати, а не їхати, умовно кажучи, жителям Оболоні у Солом’янський район, бо там центр комунікації. Ми не розглядаємо, що там мають бути чиновники, тому що чиновників і так достатньо. Це має бути, на наш погляд, хтось із представників нечиновницького крила, який буде менеджером, який організовуватиме комунікацію між владою і громадськістю», – в.о. заступника директора Департаменту суспільних комунікацій КМДА Віктор Галета.
У свою чергу керівник проекту «Сприяння участі громадян у демократичному процесі прийняття рішень» офісу Ради Європи в Україні Володимир Кебало заявив, що проект є пілотним, реалізовуватиметься до лютого наступного року і спрямований посилення партнерства між столичною владою і громадянами.
«Партнерство – це найвищий рівень залучення громадськості до співпраці з міською владою. Це той випадок, коли публічна влада та громадськість тісно співпрацюють, але громадські організації продовжують бути незалежними, мають право проводити кампанії та діяти незалежно від партнерських відносин», – зазначив Володимир Кебало.
Він пояснив, що згідно із цим проектом передбачається створення концепції Академії громадської участі та платформи громадських організацій, у тому числі й он-лайн-платформи, а також бази даних експертів і громадських організацій Києва.