Портал в режимі тестування та наповнення
 • Доступність
 • A-
  A+
 • Стара версія
Деснянська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Особливості оподаткування платників податків в умовах дії угоди про розподіл продукції

Опубліковано 24 грудня 2021 року о 13:28
фото

 

 

Головне управління ДПС у м. Києві звертає увагу, що 25 серпня 2021 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 09 червня 2021 року
№ 332 «Про затвердження форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств за угодою про розподіл продукції» (далі – Наказ  № 332), яким затверджено форму Податкової декларації з податку на прибуток підприємств за угодою про розподіл продукції (далі – декларація).

 

Наказ № 332 розроблено з метою забезпечення можливості складання та подання звітності інвесторів (операторів) з податку на прибуток підприємств за результатами діяльності за угодою про розподіл продукції та забезпечення виконання положень ст. 336 розділу XVIII «Особливості оподаткування платників податків в умовах дії угоди про розподіл продукції» і розділу III «Податок на прибуток підприємств» Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

 

Інвестори (оператори), які зобов’язані відповідно до ст. 336 ПКУ вести податковий облік та сплачувати податок на прибуток підприємств за угодами про розподіл продукції, матимуть можливість подавати декларацію починаючи з 01 січня 2022 року.

 

Декларація подається інвестором (оператором) щоквартально за кожний звітний (податковий) період – квартал.

 

Застосування правила складання податкової звітності та розрахунку об’єкта оподаткування з податку на прибуток підприємств наростаючим підсумком не передбачено.

 

Обов’язок з подання річної податкової декларації і сплати авансових внесків з податку на прибуток до інвестора (оператора) за угодою про розподіл продукції не застосовується.

 

Строк подання декларації за І квартал, за ІІ квартал, за ІІІ квартал, за
IV квартал – 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) періоду – кварталу.

 

Вперше декларація подається за IV квартал 2021 року.

 

Інвестор (оператор) за угодою про розподіл продукції звільняється від обов’язку подавати фінансову звітність разом з податковою декларацією з податку на прибуток підприємств.

 

Податок на прибуток підприємств за звітний період сплачується інвестором (оператором) до відповідного бюджету у строк, визначений для квартального податкового періоду.

Декларація подається до контролюючого органу за місцем реєстрації угоди про розподіл продукції, тобто за основним місцем обліку такої угоди.

 

З метою коректного відображення показників в інтегрованій картці платника суб’єктів господарювання, задекларованих в декларації за угодою про розподіл продукції, у рядку 6 «Податковий номер інвестора (оператора) за угодою про розподіл продукції» загальної частини форми декларації у відповідних полях потрібно проставляти податковий номер угоди про розподіл продукції, за яким її зареєстровано, а не інвестора (оператора) за угодою про розподіл продукції.

 

Більш детальну інформацію щодо порядку заповнення декларації надано листом ДПС України від 17 листопада 2021 року № 25530/7/99-00-21-02-01-07, ознайомитися з яким можна за посиланням:

https://tax.gov.ua/zakonodavstvo/podatki-ta-zbori/zagalnoderjavni-podatki/podatok-na-pributok-pidpri/listi/2021-rik/76622.html 

 

 

За матеріалами: https://kyiv.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/543641.html


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux