Портал в режимі тестування та наповнення
 • Доступність
 • A-
  A+
 • Стара версія
Деснянська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

На засадах милосердя та доброти

Опубліковано 08 лютого 2022 року о 14:14
фото

 

Подружжя Валентина та Олександр Романюк добре відомі в Деснянському районі, адже на варті здоров’я мешканців Деснянського району – більше двадцяти років.

За направленням, як молодий спеціаліст Валентина Петрівна Романюк прийшла працювати медичною сестрою милосердя у Товариство Червоного Хреста Дніпровського району у 1984-му році. А вже через тринадцять років починає очолювати Деснянську районну організацію Червоного Хреста.

«Мене завжди цікавила діяльність Міжнародного гуманітарного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, метою якої є захист людського життя та здоров’я, запобігання людським стражданням та їх полегшення незалежно від раси, релігійних, політичних поглядів. Робота патронажної медичної сестри була дуже непростою. Треба було відвідувати лежачих важкохворих та доглядати за ними, робити ін’єкції, надавати іншу медичну допомогу і просто проявляти звичайне людське милосердя, вислуховуючи, втішаючи їх», – говорить Валентина Романюк.

І Валентина Петрівна одразу ж полюбилася хворим. Висококваліфікована медична сестра, вона не тільки ніколи не помилялася, роблячи уколи внутрішньовенно, інші процедури, а й проявляла чуйність до кожного свого підопічного.

Підтримав Валентину Петрівну у її діяльності і чоловік – підполковник медичної служби, Олександр Романюк, ставши волонтером Червоного Хреста у 2003-му році. За освітою військовий лікар, тренер з надання першої медичної допомоги, Олександр, став ініціатором створення у 2012-му році Школи першої медичної допомоги при Деснянській районній організації Червоного Хреста.

 

Школа медичної допомоги була першою в місті. Сьогодні налагоджена система навчання з надання першої медичної допомоги у районних дошкільних закладах освіти, школах, підприємствах та організаціях, структурних підрозділах Деснянської райдержадміністрації. Також для учнів шкіл та допризовників  проводяться навчання з міжнародного гуманітарного права.

 

«Досвід європейських держав показав як навчати навичкам надання першої медичної допомоги. У 2012-2015 роках навичкам з надання першої медичної допомоги навчали інструкторів по всій Україні, в тому числі волонтерів тимчасово окупованих територій у Краматорську, Сєверодонецьку. Розробляли навчальну програму для тих, хто не має медичної освіти. В сучасних умовах був досвід online навчання працівників компанії «Procter &Gambel», фахівців косметичної галузі «ТД Доктор Юдина» та інших», – говорить Олександр Романюк.

Довідково.

Сьогодні на обліку Деснянської районної організації Червоного Хреста знаходиться більше 3 тисяч інвалідів. Це – переважно люди похилого віку, одинокі пенсіонери, ветерани Другої Світової війни, діти-інваліди та інші.

Організація проводить активну роботу у сфері соціального захисту мешканців Деснянського району:

– є школою передового досвіду з донорства крові (організація забору крові, вшанування Почесних донорів України);

– проводиться санітарно-просвітницька діяльність (профілактика захворювань на  туберкульоз, ВІЛ – інфекції та ін.);

– є складовою загальнодержавної системи реагування на надзвичайні ситуації (в районі створено запас предметів першої необхідності на випадок надзвичайних ситуацій);

– проводиться збір благодійної допомоги та надається допомога внутрішньо переміщеним особам;

– в рамках Програми психосоціальної підтримки надається допомога переселенцям та їх родинам;

– проводиться активна волонтерська діяльність – 15 років підряд волонтери Червоного Хреста Деснянського району беруть участь у Міжнародних форумах волонтерів ЧХ у Латвії та Німеччині, підписані угоди про співпрацю у сфері соціальної  та молодіжної політики;

– створено загін швидкого реагування (волонтери ЧХ забезпечують медичний супровід масових заходів – «Legion Run», футбольні матчі та ін.);

– протягом 5-ти років Деснянська районна організація Червоного Хреста проводила Міжнародний фестиваль анімаційних фільмів «МУЛЯ» для дітей з інвалідністю;

– за підтримки спонсорів Канадської діаспори працює програма харчування малозабезпечених громадян (20 чоловік один раз на тиждень);

– протягом 5 років Деснянська районна організація бере активну участь у військово-патріотичній грі «Козак Квест» та «Джура», навчаючи учнів шкіл надавати першу медичну допомогу на районному та міському рівнях (навчено біля 1 тисячі учнів м. Києва).

 

Всі акції Товариство Червоного Хреста проводить за рахунок членських та благодійних внесків та підтримки програми «Соціальне партнерство».

 

Наразі за 2021-й рік зібрано та надано допомоги на суму близько 1 мільйона гривень.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux