Аутизм – це не вирок
Щорічно, згідно резолюції Генеральної Асамблеї ООН, прийнятої 18-го грудня 2007-го року, Всесвітній день розповсюдження інформації про проблему аутизму, відзначають тепер у всьому світі 2-го квітня.
Аутизм – це всього лиш діагноз, а не вирок. Своєчасне виявлення аутизму в ранньому віці допомагає вчасно розпочати процеси реабілітації і адаптації. Саме на це направлені зусилля фахівців відділення соціально-медичної реабілітації дітей з дитячим церебральним паралічем, розумово відсталих дітей та дітей з ураженням центральної нервової системи з порушенням психіки Територіального центру соціального обслуговування Деснянського району. Діти, які потрапили до відділення, з діагнозом «дитячий аутизм» потребують інтенсивних психолого-педагогічних заходів, що зможуть корегувати прояви аутичної поведінки.
Велике значення має те, наскільки рано у дитини виявили аутизм. Це допоможе правильно створити комфортні умови, правильно організувати щоденні корекційні заходи, заняття для дітей з аутизмом. Адже метою такої роботи є адаптація дитини й сім’ї до соціуму, можливість жити повноцінним життям.
Про це сьогодні розповідала батькам дітей з інвалідністю та фахівцям відділення дитячий лікар-невролог відділення соціально-медичної реабілітації О.О.Золоткова.
Також лікар розповіла про причини виникнення аутизму, який не можна передбачити, якому не можна запобігти. Єдине – це рання діагностика аутизму у дітей. Саме з цією метою було створено Всесвітній день поширення знань та інформації про аутизм.