Головна  →  Новини  →  26 квітня 2021

У Деснянському районі вшанували пам’ять жертв Чорнобильської катастрофи та ліквідаторів

У Деснянському районі вшанували пам’ять жертв Чорнобильської катастрофи та ліквідаторів

 

Сьогодні з нагоди 35-х роковин Чорнобильської катастрофи у Деснянському районі вшанували пам`ять жертв аварії на Чорнобильській АЕС та ліквідаторів.

Відбулася церемонія покладання квітів до пам`ятного знаку «Прометей» на території Меморіального комплексу «Героям Чорнобиля».

У цей день висловити вдячність та згадати героїв-ліквідаторів, загиблих внаслідок аварії на ЧАЕС прийшли Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Куба в Україні пані Натача Діас Агілера, заступник голови Київської міської державної адміністрації, депутат КМР Ганна Старостенко, депутати Київської міської ради Михайло Іщенко, Юрій Зубко, в.о. голови Деснянської райдержадміністрації  Ірина Алєксєєнко, голова Товариства ветеранів-інвалідів ліквідації аварії на ЧАЕС Володимир Кобчик, активісти чорнобильських та  громадських організацій, представники Громадської ради при Деснянській райдержадміністрації, небайдужі деснянці.

Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять жертв Чорнобильської катастрофи і ліквідаторів, які ціною власного здоров’я і життя подарували майбутнє кожному з нас, після чого священики Свято-Троїцького Храму та Храму  ікони Божої Матері «Всецариця» провели молебень за загиблими.

Присутні поклали квіти до пам’ятного знаку «Прометей».

 

«Минуло 35 років від того дня, коли Україну спіткала трагедія – техногенно-екологічна катастрофа, спричинена вибухом реактора четвертого енергоблоку Чорнобильської електростанції. Саме наш район у 1986-му році прийняв на проживання понад 17 тисяч громадян, евакуйованих з міст Прип’ять та Чорнобиль, для яких Деснянський район став другою домівкою. Якби не подвиг простих людей, які ризикуючи власним життям і здоров`ям, врятували нас від подальшого поширення радіації, то важко навіть спрогнозувати повний масштаб трагедії не лише для України, а й для усього світу. Вони загинули не на фронтах війни, а у мирний час. Ми повинні про це пам’ятати, віддаючи данину глибокої пошани героїзму та мужності ліквідаторів, – сказала Ірина Алєксєєнко.

Захід пройшов з дотримання карантинних обмежень. Охорону громадського порядку забезпечили КП «Муніципальна охорона».

ФОТОЗВІТ

Перейти до спискуВерсiя для друку

Оперативне інформування киян

Повідом про корупцію:
Тел. 546-20-55
електронна адреса: gsvpo_desnrda@kmda.gov.ua

Підписка на новини від Деснянської РДА