Головна  →  Новини  →  18 травня 2020

Депортація кримськотатарського народу – ніколи знову!

 

Історія, яку не забути!

18 травня 1944 року на підставі рішень Державного комітету оборони СРСР кримськотатарський народ був підданий тотальній депортації за своєї історичної батьківщини – Криму у віддалені райони Узбекистану, Казахстану та Російської Федерації.

Виселення близько 200000 кримських татар проводилося військами НКВС СРСР в формі спеціальної каральної операції, з озброєним оточенням населених пунктів, насильницьким вигнання родин кримських татар з будинків, тривалим утриманням людей на площах населених пунктів або територіях кладовищ, завантаження і перевезенням людей у переповнених вагонах для худоби, конфіскацією всього рухомого і нерухомого майна.

У місцях спец поселень кримських татар використовували на важких виснажливих роботах, включаючи шахти, лісоповали, будівництво іригаційних каналів.

За різними оцінками лише у перші роки вигнання внаслідок голоду, масових захворювань, знущань і каторжних робіт в місцях спецпоселень померло більше 46 % кримських татар.

Період насильницького утримання кримських татар у місцях вигнання і заборони їм повертатися і проживати на своїй Батьківщини, у Криму, тривав до листопада 1989 року.

Депортація кримськотатарського народу – ніколи знову!

Перейти до спискуВерсiя для друку

Оперативне інформування киян

Повідом про корупцію:
Тел. 546-20-55
електронна адреса: gsvpo_desnrda@kmda.gov.ua

Підписка на новини від Деснянської РДА