Головна  →  Новини  →  5 лютого 2020

Книгу прочитав, на крилах політав

Книгу прочитав, на крилах політав

 

Представники видавництв, керівники бібліотек міста відвідали нову сучасну бібліотеку «BiblioHub» у приміщенні колишньої бібліотеки для дітей № 115 по вул. Бальзака, 28, яка вже розпочала роботу у тестовому режимі.

Разом з депутатом Київради Ганною Старостенко, заступником голови Деснянської райдержадміністрації Іриною Алєксєєнко, начальником Управління культури, туризму та охорони культурної спадщини Ігорем Закомірним, директором централізованої бібліотечної системи Деснянського району Тетяною Оврас присутні ознайомилися із облаштованим читальним простором та висловили власне бачення подальшої роботи нової сучасної бібліотеки «BiblioHub».

«Сьогодні бібліотеки переформатовуються. У місті вже є приклади нових сучасних бібліотек, одна з яких – у Деснянському районі. Враження неймовірні. Прекрасне приміщення, багато функціональних залів, великий обсяг літератури, релакс-зони. Наше спільне завдання – залучити молодь до читання. На допомогу – такі нові сучасні бібліотеки, як ця», – ділиться враженнями директор бібліотеки для дорослих ім. Лесі Українки Ольга Романюк.

Книжковий фонд оновленої бібліотеки, за словами Тетяни Оврас, нараховуватиме близько ста тисяч книжок. Сьогодні колектив працює і над розробкою нових освітньо-просвітницьких програм для різних вікових категорій. Так у бібліотеці вже працює Клуб популяризації рідної мови для діточок від 3,5 до 6 років, де мам вчать як залучити дитину до читання; розробляються програми з популяризації книги та читання для юнацтва за допомогою соціальних мереж, квестів, вікторин, діджеталізації та ін.

«Використовуючи найкращі світові практики, шукаємо нові форми роботи, які були б цікаві для різних вікових категорій відвідувачів. Зокрема сьогодні ведемо перемовини із Таврійським університетом, у якого є програми для людей пенсійного віку, співпрацюємо із психологами. Плануємо організовувати майстер-класи не тільки для дітей, а й для мам та татусів. Але звичайно, основна наша мета – залучення до читацької аудиторії молоді», – говорить Тетяна Оврас.

У бібліотеці вже працює відділ обслуговування дітей дошкільного та молодшого віку, послугами якого користується близько півтори тисячі юних деснянців.

«Діти приходять до бібліотеки, цікавляться тими чи іншими книжками. Особливо цікавлять новинки. Ми стежимо за літературними новинками і звичайно у бібліотеці є книжки сучасних письменників, видавництв. Не завжди батьки мають змогу купити дитині книжку, а у бібліотеці її можна взяти та прочитати», – говорить працівник відділу, бібліотекар Наталія Яковлєва.

Довідково.

Проект «BiblioHub» розроблений за ініціативи мера столиці Віталія Кличка та підтримки Київської міської державної адміністрації.

Сьогодні бібліотека обслуговує 7 тисяч 850 користувачів на рік. Мета – створити нову модель бібліотеки, змінити дизайн, опції та обслуговування читачів. Нині приміщення поділили на зони за сучасними стандартами. Це – відкритість, комфортність, креативність, мобільність, багатофункціональність, чіткість навігації по бібліотеці та безпека.

Приміщення має два поверхи: на 1-му – розмістилися абонементні зали та книгосховища, гардеробна та санітарні приміщення; на 2-му – читальні зали, ігрова кімната, адміністративні приміщення. «BiblioHub» також поділено на: зону сучасних комп’ютерних технологій, літературно-мистецьку зону, зону творчості, виставкову зону, зону вивчення іноземних мов, батьківську зону, розвиваючу зону для дошкільнят, релакс-зону.

ФОТОЗВІТ

Перейти до спискуВерсiя для друку

Оперативне інформування киян

Повідом про корупцію:
Телефон: 546-08-39
(понеділок: з 08:00 - до 17:00,
п'ятниця з 08:00 - до 15:45).

електронна адреса: gsvpo_desnrda@kmda.gov.ua

Підписка на новини від Деснянської РДА