Головна  →  Новини  →  8 серпня 2019

Свідоцтво про народження можна отримати повторно

 

Увага, деснянці!

Повторна видача свідоцтва про народження, оригінал якого було вкрадено, загублено, пошкоджено чи знищено, здійснюються відділами державної реєстрації актів цивільного стану. Про це повідомила начальник Деснянського районного у місті Києві відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у місті Києві Карина Мінчук.

 

Свідоцтво видається незалежно від місця державної реєстрації акту цивільного стану та місця проживання заявника за заявою особи, щодо якої складено запис, та яка досягла 16 років, батьків, усиновлювачів, опікунів, піклувальників, представника закладу охорони здоров'я, навчального або іншого дитячого закладу, де постійно перебуває дитина, органу опіки та піклування.

 

Особам, яким виповнилося 16 років, свідоцтво про державну реєстрацію акту цивільного стану може повторно видаватися за наявності паспорта (паспортного документа). Свідоцтва про народження дітей повторно видаються їх батькам і усиновителям незалежно від віку дитини.

 

Відділ державної реєстрації актів цивільного стану видає повторно свідоцтво після безпосередньої перевірки відповідності відомостей у Державному реєстрі актів цивільного стану громадян даним паперового носія актового запису цивільного стану або на підставі підтвердження про це відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем складання актового запису цивільного стану. Підтвердження витребовується, у встановленому порядку, у день надходження заяви за допомогою засобів телекомунікаційного зв’язку.

 

Свідоцтво про державну реєстрацію акту цивільного стану видається повторно без підтвердження у разі зберігання актового запису цивільного стану на тимчасово окупованій території України. Громадяни України та особи без громадянства, які проживають в Україні, витребовують документи на підтвердження фактів реєстрації актів цивільного стану, здійснених компетентними органами іноземної держави, через Міністерство закордонних справ України, якщо інший порядок не встановлено міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

 

У разі, якщо народження зареєстровано за кордоном для отримання більш детальної консультації, в т.ч. можливої правової допомоги у витребуванні документа, особа може звернутися до відділу державної реєстрації актів цивільного стану.

 

Для отримання детальної інформації щодо видачі свідоцтва про народження, особа, яка має право на його отримання може звернутися до будь якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану.

 

Одночасно інформуємо, що з питання повторної видачі свідоцтва про народження також можна звернутися до відділу державної реєстрації актів цивільного стану із використанням електронних сервісів: веб-порталу «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану» або Он-лайн БУДИНОК ЮСТИЦІЇ.

Перейти до спискуВерсiя для друку

Оперативне інформування киян

Повідом про корупцію:
Тел. 546-20-55
електронна адреса: gsvpo_desnrda@kmda.gov.ua

Підписка на новини від Деснянської РДА