Головна  →  Новини  →  30 липня 2019

ПротиДій торгівлі людьми!

ПротиДій торгівлі людьми!

ПротиДій торгівлі людьми!

До Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми за участю працівників районної Служби у справах дітей та сім’ї, Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у Деснянському районі відбулися інформаційно-просвітницькі заходи у парку «Деснянський» та в Управління праці та соціального захисту населення.

Зокрема, у приміщенні Управління вже зранку було проведено просвітницьку кампанію, розміщено інформаційні плакати, матеріали.

 

У парку «Деснянський» пройшла інтерактивна просвітницька акція «ПротиДій торгівлі людьми», мета якої – привернення уваги громадян, а особливо молоді, до прихованих ризиків, на які можна наразитись через некомпетентні або неправомірні дії фірм-посередників із працевлаштування за кордоном.

 

Учасникам було запропоновано просвітницьку літературу, інтерактивні вправи та ігри.

 

Увагу мешканки Деснянського району Світлани привернула акція. До намету у парку «Деснянський» вона підійшла із двома дітками. «На жаль мені відомі випадки торгівлі людьми. Прекрасно, що така акція сьогодні проводиться. Адже все більше українців від’їжджають за кордон у пошуках роботи, не розуміючи з якими ризиками можуть зіштовхнутися», – говорить молода жінка.

Керівник апарату Деснянської райдержадміністрації Ольга Машківська наголосила на тому, що нині дуже важко переконати постраждалих людей звертатися до правоохоронних органів.

 

«На жаль, дуже важко притягати до відповідальності тих, хто затягує людей в тенета рабства, і дуже важко, скажімо, змінити психологію людей, якщо вони відчувають себе обманутими, якщо відчувають певний дискомфорт, щоб вони зверталися до поліції. Насправді під торгівлю потрапляють дуже багато людей і дуже малий відсоток постраждалих звертаються до правоохоронних органів. Ця інформаційна кампанія якраз спрямована на те, щоб дати знання киянам, іншим людям, як протидіяти цьому явищу», – наголосила Ольга Машківська.

 

Довідково.

 

Щороку в усьому світі мільйони людей, які шукають кращої долі, потрапляють у трудове рабство. Торгівля людьми є проблемою для більшості країн світу.

 

На жаль, це ганебне явище існує і в Україні. Наша країна є країною походження (звідки вивозять постраждалих від торгівлі людьми), транзиту (через Україну везуть постраждалих в інші країни) та призначення (постраждалих експлуатують в Україні). За оціночними даними Міжнародної організації з міграції, за роки незалежності України від торгівлі людьми постраждали понад

230 тисяч осіб. Українці потерпають сучасного рабства як усередині країни, так і за кордоном.

 

Із загостренням політичної та економічної ситуації у 2013–2015 рр. та розгортанням збройного конфлікту на сході України, міграційні настрої, а з ними і вразливість до торгівлі людьми, посилилися. Зростає кількість людей, готових прийняти ризиковані пропозиції працевлаштування за кордоном. У відповідь на бажання громадян втекти від збройного протистояння до інших країн активність торговців людьми посилюється, з’являються нові шахрайські схеми.

 

Проблема торгівлі людьми є глобальною й потребує комплексного підходу та злагоджених дій усіх причетних відомств до її вирішення.

 

Національним координатором у сфері протидії торгівлі людьми в Україні є Міністерство соціальної політики, яке взяло на себе обов’язки формування та реалізації державної політики у цій сфері. Міністерство вже досягнуло значних результатів у посиленні співпраці всіх причетних до цієї проблеми міністерств, відомств, міжнародних та громадських організацій.

 

Основними країнами, в яких експлуатують громадян України залишаються Російська Федерація, Україна, Республіка Польща, Республіка Туреччина, ОАЕ тощо.

 

Щороку весь світ прикутий до проблеми сучасного рабства та докладає значних зусиль для того, що люди не потрапляли в тенета торгівлі людьми.

 

У 2013 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосила 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми, зазначивши, що в цей день необхідно підвищувати рівень поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми і привертати увагу до важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами цього злочину, а також заохочувати людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми.

 

До Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми Мінсоцполітики у співпраці із суб’єктами, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, третій рік поспіль проводить загальнонаціональну інформаційну кампанію.

ФОТОЗВІТ

Перейти до спискуВерсiя для друку

Оперативне інформування киян

Повідом про корупцію:
Тел. 546-20-55
електронна адреса: gsvpo_desnrda@kmda.gov.ua

Підписка на новини від Деснянської РДА