Про комфортний освітній простір розповідають освітяни нашого району
Уявіть місце, де кожне дитяче щастя розквітає, де мрії кожного маленького серця втілюються в реальність. Це місце –надзвичайний освітній простір, де всі діти, незалежно від їхніх унікальних потреб, знаходять можливості для самовираження, розвитку та радості.
▪️В Деснянському районі працює 3 спеціальні заклади дошкільної освіти, 12 - комбінованого типу та спеціальний навчально-виховний комплекс «Мрія», в яких функціонує 77 груп та виховується 951 дитина.
Щороку збільшується мережа груп з інклюзивною освітою. Сьогодні в 15 закладах дошкільної освіти функціонує 23 інклюзивні групи у 15, де виховується 56 дітей.
Кожен заклад має особливий освітній простір, в якому живе магія розвитку. Діти з різними освітніми потребами відкривають світ через спільні ігри, творчі проекти та експерименти. Тут кожен має право на свою унікальність та радо демонструє природні обдарування.
Ресурсні кімнати, кабінети вчителів-логопедів, тифлопедагогів, вчителів-дефектологів, психологів - це витоки натхнення та можливостей, де кожна дитина може розкрити свій потенціал, а різноманітність вважається справжньою силою. Вони наповнені кольором та іграшками, книгами та технічними пристроями, що запрошують до чарівного світу відкриттів.
Педагогами проводиться кропітка робота по розробці сучасної моделі організації ранньої допомоги дітям з особливими освітніми потребами, медико-психолого-педагогічної реабілітації, використання сучасних інформаційних технологій з урахуванням рівня розвитку, здібностей та здоров'я дітей. Постійна співпраця з батьками - залучення їх до діяльності закладу, навчання, дні відкритих дверей, Школа батьків з яскравими прикладами можливостей і навичок дітлахів, консультації спеціалістів формує безперервність освітньо-корекційної роботи.
В СНВК «Мрія» створено безбар’єрний простір для дітей, що самостійно не пересуваються. Всі загальні коридори та сходи облаштовані поручнями, щоб діти мали змогу рухатись закладом по можливості самостійно.
Основними завданнями педагогічних колективів спеціальних і інклюзивних груп є соціалізація, розвиток мовлення, опорно-рухових та зорових функцій, корекція поведінки та стимуляція потреби в комунікації, виховання культурно-гігієнічних навичок та сенсорна інтеграція.
Завдяки системному та планомірному корекціно-педагогічному впливу, ми маємо гарні показники готовності дітей з особливими освітніми потребами до школи та до дорослого життя.
Розвиток і вдосконалення спеціальної та інклюзивної освіти є одним з пріоритетів роботи Управління освіти Деснянського району, адже кожна дитина має можливість знайти свій власний шлях до успіху, отримуючи підтримку, яку вона потребує.