Будьмо свідомими та відповідальними!
З приходом весни з’явилась висока ймовірність виникнення пожеж у природних екосистемах.
З настанням весни мешканці міст і селищ виходять на природу: розпочинаються весняно-польові роботи в полі, на присадибних ділянках та городах. Люди їдуть подихати свіжим повітрям, поспілкуватися з друзями біля вогнища, помилуватися пробудженням природи тощо. Все це є чудовим відпочинком. Часто невід’ємною частиною подібного дозвілля стає вогнище, в якому спалюють торішнє листя, суху траву, дрібне сміття, а також смажать шашлики та картоплю.
Але необачне поводження з вогнем, необережність та безвідповідальність деяких громадян може призвести до страшного лиха - пожежі. Вогонь нещадно нищить усе, що трапляється на його шляху, завдаючи непоправної шкоди довкіллю.
Тож, перш ніж підпалити сухе листя чи сухостій на полі або городі, вкотре радимо подумати про можливі наслідки таких дій, у тому числі перед законом.
УВАГА, деснянці!
Не спалюйте суху траву та сміття!
Не завдавайте шкоди здоров’ю людей і навколишньому середовищу!
Щоб не трапилось лиха, варто дотримуватись елементарних правил поведінки.
Перебуваючи на відпочинку за містом, пораючись на городах, присадибних ділянках, прибираючи на прилеглих територіях установ, підприємств та оргнізацій, завжди дотримуйтесь правил пожежної безпеки!
Не кидайте непогашені сірники або цигарки.
Перш ніж розпалити багаття, розчистіть місце під нього від сухої трави у радіусі 1- го метра.
Не залишайте непогашеного вогнища. Залийте його водою.
Не відходьте від нього доти, доки йде дим або пара.
Якщо ви помітили пожежу, що починається, намагайтеся загасити її самі підручними засобами. Іноді досить просто затоптати полум’я.
Якщо пожежа набрала сили і ви не можете погасити її самотужки, терміново зателефонуйте в оперативно – рятувальну службу за номером «101».
Пам’ятайте! Зупинити початкове розповсюдження вогню значно легше, ніж загасити велику пожежу.
Будьте обережні!
Під час воєнного стану паління сухостою становлять додаткову небезпеку, відволікають від виконання бойових завдань рятувальників, військових та правоохоронців і знижують обороноздатність країни.
Щоб запобігти таким пожежам, важливо знати про адміністративну та кримінальну відповідальність за їх спричинення.
Тож будьмо свідомими та відповідальними!