Я знаю про проблему ВІЛ/СНІДу і я не байдужий до неї
Щороку 1 грудня в усьому світі відзначають День боротьби зі СНІДом відповідно до рішення Всесвітньої організації охорони здоров’я та Генеральної Асамблеї ООН, прийнятими у 1988 році.
Символом боротьби з ВІЛ/СНІДом є червона стрічка, яку у 1991 році запропонував американський художник Франк Мур, що входив до асоціації «Візуальний СНІД». Вона означає: «Я знаю про проблему ВІЛ/СНІДу і я не байдужий до неї». Кожен, хто надягає червону стрічку 1 грудня, висловлює свою надію на майбутнє без цього захворювання.
Метою Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом є привернення уваги суспільства до проблеми ВІЛ/СНІДу, до порушень прав і свобод людей, які мають ВІЛ та підвищення обізнаності населення про це захворювання.
СНІДом або Синдром набутого імунодефіциту, називають комплекс захворювань, які виникають через руйнування вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ) імунної системи при відсутності відповідного лікування. СНІД – це остання, смертельно небезпечна, стадія ВІЛ. На цьому етапі організм вже не в силах протистояти інфекційним захворюванням і людина стає дуже вразливою.
На щастя, сьогодні ВІЛ — не вирок. Людство винайшло ліки, які дозволяють ВІЛ-інфікованим жити повноцінним життям (працювати, народжувати, подорожувати - за умови своєчасного вживання ліків).
ВІЛ передається через кров та інші біологічні рідини під час статевого контакту, вагітності, пологів та годування груддю.
Людство навчилося ефективно запобігати інфікуванню ВІЛ. Профілактика інфікування є ефективним та важливим методом боротьби з поширенням вірусу та засобом попередженням нових випадків інфікування. Використання презервативів, гумових рукавичок, одноразових шприців та голок тощо, значно підвищить шанси вберегтися від інфікування.
На ранніх стадіях ВІЛ не має жодних симптомів. Щоб зрозуміти чи є вірус - необхідно пройти тест. Тестування на ВІЛ є добровільним, безкоштовним, конфіденційним, а за бажанням – анонімним. Ніхто не має права розголошувати ваш статус третім особам.
Розуміння шляхів передачі ВІЛ/СНІДу і методів профілактики допоможе подбати про власне здоров’я і здоров’я інших, а усвідомлення суспільством реальності життя з цією інфекцією - толерантно ставитися до тих, хто з нею живе.