Всесвітній тиждень правильного використання антибіотиків. Що найважливіше варто знати про антибіотики
З 18 до 24 листопада щороку триває Всесвітній тиждень правильного використання антибіотиків.
Його метою є підвищення поінформованості громадськості в усьому світі про проблему стійкості до протимікробних препаратів, щоб не допустити її подальшого розвитку та поширення.
Антибіотики – це ліки, що використовуються для профілактики та лікування бактеріальних інфекцій, проти вірусів вони безсилі. Стійкість до антибіотиків (резистентність) виникає, коли бактерії змінюються у відповідь на використання цих ліків.
Резистентність до антибіотиків – це процес, при якому у бактерій розвивається стійкість до антибіотиків. В основі цього звикання лежить природний відбір. Усі бактерії, то володіють чутливістю до антибіотика, гинуть, а деякі, що виявилися до нього малосприйнятливими, виживають. Саме ці бактерії й починають нестримно розмножуватися – так з’являється резистентний штам. У цьому випадку ліки уже не можуть перемогти будь – які пагубні бактерії. Поширення резистентності збільшується катастрофічними темпами.
Основними причинами тотального поширення цього загрозливого явища стали надмірне й нераціональне застосування антибіотиків, у т.ч. сильнодіючих і широкого спектру
ПРОФІЛАКТИКА АНТИБІОТИКОРЕЗИСТЕНТНОСТІ:
Стійкість до антибіотиків може попередити кожен із нас. Ось прості правила:
- Не займайтесь самолікуванням. Приймайте лише ті антибіотики, які призначив лікар.
- Не переривайте лікування. Завжди завершуйте курс антибіотиків, навіть якщо вам стало краще.
- Не продовжуйте курс лікування без відома лікаря. Ніколи не використовуйте антибіотики, які залишилися після курсу прийому.
- Не консультуйте друзів, родичів, знайомих та не призначайте їм лікування.
- Попереджуйте інфекції. Регулярно мийте руки, уникайте контакту із хворими людьми і вчасно робіть щеплення.
Пам’ятайте: коли справа дійшла до антибіотиків, і загалом – у питаннях, що стосуються здоров’я, не слухайте пересічних громадян без медичної експертизи. Якщо ви хворієте, зверніться по медичну допомогу, бо призначати антибіотики – справа лікаря.