Цікавинки бібліотек
Заняття творчої студії «Дивограй» у бібліотеці імені Гагаріна – це завжди щось цікаве та незвичайне. Це – відкриття та зустрічі. Тому діти і дорослі з задоволенням відвідують ці «посиденьки». У тому числі, й вихованці центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями.
Чергову зустріч «саморобники» присвятили виготовленню паперових підставок під ручки і олівці. Найцікавішим виявилася техніка оформлення: хто – прикрашав свою роботу зернами кави, хто – малював кумедних тваринок або квіти. Але головне – усі отримали масу задоволень: і від процесу створення власних «шедеврів», і від книг, і від спілкування.
Приєднуйтеся до нашого кола!
Також цікаво та незвично відзначала День Соборності бібліотека № 115 у Галереї мистецтв.
Спочатку всі учасники заходу взяли участь у своєрідній «теоретичній» частині. Згадували Українську революцію, відродження державності, головних учасників тих подій – Михайла Грушевського, Симона Петлюру, Володимира Винниченка, Дмитра Левицького. Під керівництвом української письменниці Наталії Осипчук спільно розбиралися, чому у 1919 році не вдалося утвердити соборність України та чому Акт Злуки залишився тією знаменною подією, що мала велике історичне значення для українського суспільства.
А далі теоретичні знання підкріпили на практиці, розділившись на команди, змагались у складанні із пазлів карти України – соборної та єдиної. На відміну від звичайного уроку користувалися «шпаргалками»: грою для мобільних пристроїв «Українська революція» та книжковою виставкою «Соборність під прапором волі».
А на сам кінець всі разом створили символічний ланцюг єднання, відзначаючи 100 річчя Акта Злуки.
Приходь до бібліотеки, будемо вчити історію разом!
Окрім цього, в бібліотеці імені Олійника розпочався цикл заходів «Гендерна рівність – крок в європейське майбутнє» у рамках проекту «Подолаємо гендерне насильство разом».
До бібліотеки на перший інтерактивний урок «Ми різні, ми рівні...» завітали учні 10 класу ЗЗСО № 147 Деснянського району, який складався з інформаційної та практичної частини.
Бібліотекарі разом зі старшокласниками розглянули питання гендерної рівності, адже людство складається не просто з людей, а з особистостей, які мають чоловічу чи жіночу стать. Хоча насправді різниця між окремими індивідами набагато суттєвіша, ніж різниця між статтями. Це добре чи погано?
Роздумам та обговоренню цього непростого питання був присвячений інтерактивний урок, тема якого: «Ми різні, ми рівні...». Учням було запропоновано різноманітні вправи, які проводилися у вигляді послідовних логічних кроків, обговорені проблемні питання та розставлені правильні акценти. Школярі щиро поділилися своїми враженнями, відчуттями, думками.
Увазі користувачів була представлена тематична виставка «Подолаємо гендерне насильство разом».