Світлана Сварич: «Нинішній рік перш за все знаменний перемогою у конкурсі на присудження премії ім. Леонтовича. Це – дуже престижний конкурс»
Зразковий художній колектив хор «Мелодія» Школи мистецтв ім. Миколи Леонтовича здобув перемогу в конкурсі на присудження премії ім. Леонтовича.
Конкурс проходив на Батьківщині Леонтовича – на Вінниччині і перемога в ньому – знакова подія не тільки для хорового колективу, а й для всієї Школи, яка носить ім`я видатного композитора.
Ми завітали до Школи і поцікавилися чим ще був знаменний рік, що минає. Наш співрозмовник – директор Школи ім. Миколи Леонтовича, художній керівник хору «Мелодія», хоровий диригент Світлана Сварич.
Світлана Михайлівна очолює освітній заклад вже 31 рік. Учениця славетного українського диригента та педагога, Героя України Павла Муравського, після закінчення Київської консерваторії розпочала творчу діяльність. У 1990-му році виносила та реалізувала ідею створення Школи мистецтв, яка на початку свого існування розміщувалася у ЖЕКах (ЖЕД), мала лише декілька відділень.
Сьогодні Школа добре відома на теренах Деснянського району, має окреме велике приміщення, в якому на різних відділеннях навчається тисяча дітей. Але де б не знаходився навчальний заклад, тут ніколи не забували про основне призначення – здобуття учнями якісної початкової мистецької освіти, підтримку талановитих дітей, що прагнуть досягнень та перемог в різних жанрах мистецтва.
А тому – серед випускників Школи – чимало видатних музикантів, співаків. Творчі особистості демонструють майстерність на провідних сценах України та світу, гідно несуть національну культуру. Повертаються до Школи колишні учні і вже як вчителі, поповнюючи педагогічний колектив.
«Нинішній рік перш за все знаменний перемогою у конкурсі на присудження премії ім. Леонтовича. Це – дуже престижний конкурс. До перемоги в ньому колектив хору йшов не один рік. І ось 2021-й рік ознаменувався перемогою, і цим, звичайно, запам`ятається.
Хоча рік був непростим. Пандемія, обмеження у освітньому процесі його значно ускладнювали. Але музика, мистецтво – не мають меж. І ми продовжували навчати дітей навіть за межами школи, дистанційно, коли цього вимагали обставини. Сьогодні Школа не потребує реклами. Нас добре знають і приводять до Школи діточок з усього міста.
У цьому році ініціюємо і проведення Міжнародного фестивалю-конкурсу вокально-хорової музики. Поки ще назву не придумали, але почали працювати над його організацією. Треба створити оргкомітет, запросити меценатів, імените журі, проводити його у два тури. Можливості для проведення такого Фестивалю-конкурсу на базі Школи є – маємо прекрасну велику залу, в якій нещодавно було проведено капітальний ремонт.
Також шкільний оркестр «Дивертисмент» та хор «Мелодія» поряд із професійними музичними колективами візьмуть участь у концерті «Різдвяні мелодії», пряма трансляція якого відбудеться на Українському радіо 24 грудня 2021-го року.
Взагалі не стоїмо на місці. Кожний рік у нас насичений – ми весь час у русі і це дуже добре, є стимул для навчання. Хор «Мелодія» здійснив запис до «Пісенного Кобзаря», взяв участь в презентації першого видання 3-томника, створеного Павлом Муравським.
Хоровий колектив бере участь у спільних програмах хору та оркестру Національного радіо та телебачення. Хор «Мелодія» взяв участь у концерті-презентації нотної збірки хорових творів Миколи Леонтовича, до якого увійшли 233 твори. Концерт-презентація відбувся у славнозвісному Будинку звукозапису Українського радіо у Києві і транслювався прямим ефіром на всю країну. Серед учасників концерту хор «Мелодія» був єдиним дитячим хоровим колективом.
Народний художній колектив фольклорний ансамбль «Яворина» – переможець Міжнародного фестивалю конкурсу «Соловейко України», фестивалю «Червона рута», Київ-етно-мюзикл-фесту «Віртуози фольку», «Слов’янський базар», Міжнародного фестивалю «Самоцвіти» у м. Перемишль в Польщі, колектив є щорічним гостем мистецьких програм у Лейпцігу в Німеччині.
З великим успіхом на сценах міста Києва та України проходять вистави «Лісова пісня», «За двома зайцями», «Вечори на хуторі біля Диканьки» за участю зразкового художнього колективу театру-студії пантоміми та пластики «Без слів».
Зразковий художній колектив-студія образотворчого мистецтва «Колорит» став другим серед 16 міст країн учасниць на конкурсі художніх робіт в Парижі за ініціативи ЮНЕСКО, отримав Гран-прі у Міжнародному конкурсі-фестивалі творчої молоді «Зірки над Рейном» у Німеччині.
Знаними є також творчі колективи школи – Зразковий хореографічний ансамбль «Веснянка», оркестр «Дивертисмент», ансамбль бандуристів «Срібні струни», ансамбль баяністів «Музичні візерунки» та інші.
Напередодні новорічних свят вітаю усіх деснянців з наступаючим Новим роком. Нехай він принесе у кожну хату достаток, мир, любов і … творчість. Адже творчість надихає, пробуджує найкращі почуття».