Комплексна термосанація закладів освіти дозволяє економити до 50 відсотків тепла


Одна із шкіл міста, в якій щойно завершуються роботи з термосанації – школа № 263 імені Євгена Коновальця у Деснянському районі.
У школі з інспекційним візитом сьогодні побували мер Києва Віталій Кличко, депутат Київради Ганна Старостенко, в.о. голови Деснянської райдержадміністрації Сергій Снопков, керівники профільних служб.
Навчальний заклад розрахований на 930 учнів. Побудована школа 32 роки тому. З тих пір жодного ремонту в ній не робили. Сьогодні тут повністю замінили вікна, здійснили утеплення зовнішніх стін та заміну покрівлі. Окрім цього, у 2019-му році в школі планують замінити на енергозберігаючі усі двері, утеплити цоколь будівлі та реконструювати систему вентиляції. Також на фінальному етапі косметичні ремонти у трьох класах «Нової української школи».
«Це була одна з найхолодніших шкіл міста, – зазначив мер. – За кошти державного, і місцевого бюджетів здійснено термосанацію будівлі. Сьогодні тут завершуються ремонтні роботи фасаду. Школа отримала парти, м’які меблі, шафи, персональні комп’ютери, дидактичні матеріали. Усього на комплекс робіт виділено близько 33 мільйонів гривень. Також, зокрема, на ремонт холу та вбиральні надали ще 1 мільйон гривень», – сказав Віталій Кличко.
Він зазначив, що цього року місто добре підготувалося до нового навчального року.
«У школах та дитячих садках, там де це було необхідно, здійснили ремонти. Закупили нове обладнання. Цього року на підготовку навчальних закладів місто виділило 2,5 мільярда гривень. Ще 5 років тому ця сума складала 120 мільйонів. Загалом на сферу освіти цього року в бюджеті столиці передбачили майже 18 мільярдів гривень», – заявив Віталій Кличко.
Довідково.
За останні 4 роки в столиці побудували або повністю реконструювали 8 шкіл та 26 дитсадків, які відповідають найсучаснішим вимогам освіти європейського рівня. А 2 вересня в Києві відкриють нову, енергоефективну та «розумну», школу в Дніпровському районі на вулиці Хорольській.
Програма комплексної термосанації, що місто впроваджує у школах та дитсадках, вже довела свою ефективність. Бо дозволяє економити до 50, а іноді й 60 відсотків тепла і сплати за нього.