До 35-х роковин Чорнобильської катастрофи: важливі факти, що розкривають Чорнобильську зону


26 квітня 2021-го року виповнюється 35 років з моменту аварії на Чорнобильській АЕС, яка вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики.
До 35-ї річниці катастрофи пропонуємо ознайомитися з важливими фактами про Чорнобильську зону.
1. Чорнобильська АЕС мала стати найпотужнішою АЕС Європи. Станція була спроєктована на 12 енергоблоків, перший із яких почав працювати у 1977-му році.
Встигли побудувати та експлуатувати 4 енергоблоки. А з 1986-го до 2000-го року працювали 1, 2, 3 реактори, після чого станція перейшла у тривалий режим зняття з експлуатації.
Цикл виробництва атомної електроенергії виправдовує та передбачає тривалий та високовартісний процес зняття з експлуатації енергоблоків після завершення термінів їх використання. Радіоактивні матеріали реактора та відпрацьоване паливо потребують складного процесу поводження, яким неможливо знехтувати заради безпеки та екології.
2. Процес зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС тривалий та ресурсномісткий.
Цикл виробництва атомної електроенергії виправдовує та передбачає тривалий та високовартісний процес зняття з експлуатації енергоблоків після завершення їх термінів експлуатації.
Радіоактивні матеріали реактора та відпрацьоване паливо потребують складного процесу поводження, яким неможливо знехтувати заради безпеки та екології.
3. Над об’єктом «Укриття» та зруйнованим 4-м реактором НБК вартістю понад 1.5 млрд. євро був побудований коштами 43 країн-донорів протягом 10 років та може експлуатуватися 100 років. Це дозволило значно підвищити рівень безпеки, та створити умови для подальших робіт з демонтажу зруйнованого реактора.