А школа – це сцена, де ролей – доволі
В рамках Декади просвітницьких та мистецьких заходів «ART-фест» у школі № 306 проходить театральний сезон.
Першими показали свої акторські здібності учні 10-А та 10-Б класів. Під керівництвом учителя української мови та літератури Лілії Валентинівни Денисенко юні актори показали найколоритніші сцени з «Кайдашевої сім`ї» І.Нечуя-Левицького.
https://www.facebook.com/School306/videos/1713474555473757
Довідково.
«Іван Левицький – се великий артист зору, колосальне, всеобіймаюче око України».
Іван Франко.
Народився Іван Нечуй-Левицький 25 листопада 1838 року в м. Стеблеві Київської губернії, в сім’ї сільського священика. У 7 років віддали в науку до дядька, який вчителював у духовному училищі при Богуславському монастирі. У 14 років вступив до Київської духовної семінарії, де навчався з 1853 по 1859 рік.
Закінчивши семінарію, рік хворів, а потім деякий час працював у Богуславському духовному училищі викладачем. 1861 року вступає до Київської духовної академії. 1865 року закінчує академію із званням магістра, але відмовляється від духовної кар’єри й викладає російську мову, літературу, історію та географію в Полтавській духовній семінарії, в гімназіях Каліша та Седлеця.
Одночасно з педагогічною діяльністю починає писати. З 1873 року працює у Кишинівській чоловічій гімназії викладачем російської словесності, де очолює гурток прогресивно настроєних учителів. Потрапляє під таємний нагляд жандармерії. 1885 року І.Нечуй-Левицький йде у відставку й перебирається до Києва, де присвячує себе винятково літературній праці.
До кінця життя І. Левицький жив майже у злиднях. Останні дні провів на Дегтярівці, у так званому «шпиталі для одиноких людей», де й помер без догляду 2 квітня 1918 року.
«Українське життя – то не початий рудник, що десь під землею, хоч за його вже бралися такі високі таланти, як Шевченко…» І. Нечуй-Левицький.
«Кайдаше́ва сім'я́» — реалістична повість, де на прикладі родини Кайдашів показане повсякденне життя селянства. Написана повість у 1878 року. Про її популярність свідчить велика кількість перевидань та перекладів іншими мовами.