РОЗБИВСЯ ТЕРМОМЕТР. ЩО РОБИТИ
Ртуть небезпечна. Попасти в організм вона може двомашляхами: через органи травлення або дихальні шляхи.
З'їсти ртутну кульку ви не зможете, якщо ви не мала дитина. А вдихнути пари ртуті біля розбитого термометра – нескладно. Результат – ртутне отруєння, яке довгий час може протікати без будь-яких особливих симптомів.Дратівливість, похудіння.Причин немало: тиждень був складний, міська перевтома від переповненого транспорту.
Проте отруєння повільно і впевнено підкрадається до центральної нервової системи та нирок.
Що потрібно робити
1. Перед збором ртуті одягніть гумові рукавички: речовина не повинна доторкатися до оголених ділянок шкіри.
2. Обмежте місце аварії. Ртуть прилипає до поверхонь і може бути легко рознесена на підошвах по інших ділянках приміщення.
3. Максимально ретельно зберіть ртуть і всі розбиті частини термометра у скляну банку з холодною водою, щільно закрийте кришкою, яка закручується. Вода потрібна для того, щоб ртуть не випаровувалася. Банку тримайте подалі від отоплюючи приладів.
4. Дрібні крапельки можна зібрати за допомогою шприца, гумової груші, двох аркушів паперу, лейкопластиря, скотча, мокрої газети.
5. Відчиніть вікна і провітріть приміщення. Якщо й залишилися якісь випари, хай вивітряться у вікно.
6. Місце розливу ртуті обробіть розчином хлорного вапна або хлораміну. Це окислить ртуть Это окислит ртуть і призведе її в нелетучий стан. Якщо це зробити немає змоги, можна приготувати гарячий мильно-содовий розчин: 30 г соди, 40 г тертого мила на 1 л води.
► Чого робити не слід
1. Не можна викидати розбитий термометр у сміттєпровід. Ті два грами ртуті, які випарувалися, здатні забруднити шість тисяч кубометрів повітря.
2. Не можна підмітати ртуть віником: жорсткі прути тільки подрібнять отруйні кульки у дрібний ртутний пил.
Будьте обережні з термометром і тримайте його в такому місці, яке не доступне дітям!