Портал в режимі тестування та наповнення
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Деснянська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Газ недбальства не любить !

Опубліковано 20 березня 2024 року о 12:16

 

Незважаючи на те, що серед населення проводиться велика робота з попередження пожеж у житловому секторі, роз'яснюються причини пожеж і загибелі людей за неправильної експлуатації газового устаткування, таких пожеж не стає менше

Громадяни продовжують порушувати правила пожежної безпеки, сподіваючись, що лиха не станеться. Використання газу в побуті, безпека життєдіяльності людини - це спільна відповідальність і газівників, і споживачів. Одне слово, безпека залежить від кожного з нас. Адже у багатоповерхівках живуть різні люди: і одинокі, і старенькі, і діти, і люди з девіантною поведінкою, вчинки яких іноді бувають неадекватними. Своїми діями вони можуть наражати на небезпеку як себе, так і сусідів. Тому потрібно проявляти пиль­ність і уважність.

Як виявити, що в будинку чи в квартирі не все гаразд з газом?

Залишаючи дітей самих удома, треба обов'язково провести бесіду (дидактична гра) щодо виявлення у приміщенні запаху газу та правил дій у цій ситуації (нижченаведений приклад для дій дітей у разі вияву запаху газу у приміщенні).

Власне, слід дотримуватись жорстких правил експлуатації газо­вих приладів. Пам'ятати, що маємо справу з отруйною і вибухонебез печною речовиною, яка може накоїти лиха і навіть забрати життя При експлуатації опалювальних газових приладів необхідно дбати, щоб достатньою була тяга для спалювання газу.

Трапляються нещасні випадки від невмілого користування водонагрівальними колонками.

Нині проводять у квартирах євро-ремонти, перепланування кухонь, переміщують газове обладнання без будь-якого на те дозволу. І, звісно, без належного контролю. В результаті стаємо свідками прикрих випадків.

Зрозуміло, що газ не можна побачити. Про його витік сигналізує характерний запах тухлого яйця. Відбувається це тоді, коли не вимкнули конфорку після того, як "збігла" вода з каструлі. Можливо, газ просочується через слабкий вентиль на газовій трубі біля плити чи котла. І як тільки збільшиться тиск у мережі, може статися біда. Тому потрібно щоразу перекривати вентиль, перевіряти у закритому стані, чи немає витоку газу. У випадку несправності, негайно викликайте газівників.

Якщо запах газу в приміщенні: припиніть користуватися газовими приладами; перекрийте крани до приладів і на приладах; відчиніть вікно і двері, провітріть приміщення; не запалюйте вогню, не паліть цигарок, не вмикайте і не вимикайте електроосвітлення та електроприлади, не користуйтесь електричними дзвінками; викличте аварійну службу газу за телефоном "104".

Якщо запах газу в підвалі, під'їзді, на подвір'ї, на вулиці: повідомте аварійну газову службу за телефоном "104"; виведіть людей із загазованого середовища, попередьте присутніх у приміщенні про небезпеку вмикання і вимикання електроосвітлення, а також відкритого вогню та іскри; до прибуття аварійної бригади організуйте провітрювання приміщення.

Виявлення витоку газу здійснюйте: візуально - на поверхні газових труб, що змочені мильною водою (на місці витоку газу утворюються бульбашки); на слух - у випадку сильного витоку газ виривається зі свистом; за запахом - характерний запах газу стає сильнішим поблизу місця витоку.

Пам'ятайте! Не можна шукати місце витоку газу за допомогою відкритого вогню. Якщо загорівся газ у місці витоку: негайно евакуюйте усіх людей із квартири і від сусідів викличте аварійну газову службу за телефоном "104" і оперативно-рятувальну службу цивільного захисту за телефоном "101". Доки газ горить, небезпеки вибуху немає, тому ніколи не намагайтеся гасити полум'я, оскільки це може призвести до катастрофи; постарайтесь перекрити подачу газу, слідкуйте за тим, аби не загорілись розташовані поблизу вогню предмети (штори, рушники тощо).

Якщо зникло полум'я під час приготування їжі на газовій плиті: помітивши згаслий пальник, не намагайтеся знову запалити його, це призведе до вибуху газу; перекрийте кран подачі газу, відчиніть вікна і провітріть кухню; зачекайте, поки пальник вихолоне (за необхідності очистіть його від залишків їжі та жиру, продуйте отвори подачі газу), і потім знову запаліть газ, попередньо зачинивши вікна і ліквідувавши протяг; щоб уникнути отруєння газом, намочіть водою рушник (носовичок), притуліть до обличчя і, дихаючи через нього, увійдіть на кухню та перекрийте кран подачі газу; якщо це зро­бити не вдається, не гаючи часу евакуюйте всіх сусідів і викличте аварійну газову службу, оперативно-рятувальну службу цивільного захисту.

Після вибуху газу: негайно викличте аварійну газову службу, оперативно-рятувальну службу цивільного захисту, міліцію і "швидку допомогу"; по можливості рятуйте сусідів з-під уламків стін і перекриттів, застосовуючи підручні засоби (ломи, лопати, багри тощо), гасіть пожежу; будьте обережні: вибухи можуть повторитися. Якщо під час вибуху в сусідів ви знаходитеся в квартирі, перекрийте подачу газу і вимкніть електрику, негайно залишіть квартиру, зачинивши за собою двері; якщо ви не зайняті гасінням пожежі або порятунком людей, вийдіть на вулицю і, залишаючись там до прибуття відповідних служб, надайте першу допомогу потерпілим.

Надання долікарської допомоги потерпілим. У разі всіх нещасних випадків, пов'язаних з використанням газу (вибух, пожежа, отруєння), телефонуйте в одну з міських служб: "швидку допомогу" - "103", оперативно-рятувальну службу - "101", газову - "104", міліцію - "102".

Пам'ятайте! Будь-яка з цих служб повідомить інші і вони прибудуть на місце події.

До прибуття "швидкої допомоги" надайте потерпілому першу долікарську допомогу. У разі опіків, потерпілого перемістіть у безпечне місце і захистіть уражені місця від зовнішнього середовища. Захисними засобами можуть бути будь-які стерильні матеріали (бинти, марля), чисті і випрасувані простирадла, покривала, скатерті. Недопустимо очищати шкіру від прилиплого і пригорілого одягу, розрізати пошкоджені ділянки тіла, щоб у рану не занести інфекцію. Опіки часто супроводжуються шоком. У цьому випадку потерпілому дайте 20 крапель Зеленіна чи настоянки валеріани, каву чи міцний чай. Забезпечте спокій до прибуття лікаря.

У разі отруєння чадним газом і задухи до прибуття "швидкої допомоги" винесіть чи виведіть потерпілого на свіже повітря, покладіть його на рівне місце, усуньте все, що заважає диханню (розстебніть  комір, за потреби  пасок), дайте понюхати нашатирний спирт, зробіть штучне дихання. Потім тепло вкрийте і стежте, щоб потерпілий не заснув.

Відчувши навіть слабкий ха терний запах газу, будьте якої обережніші, навіть якщо в пр щенні немає газових приладі труб: не вмикайте освітлення, не палюйте вогню і негайно викли те аварійну службу.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux