Зупинимо СНІД разом!
З нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом та толерантного ставлення до ВІЛ-позитивних людей в Училищі технологій та дизайну одягу Деснянського району пройшов захід з протидії епідемії ВІЛ-інфекції та гепатиту С.
Працівники Деснянської районної організації Товариства Червоного Хреста України та ВБО «Конвіктус» зустрілися з молоддю, розповівши про історію виникнення ВІЛ/СНІДу, шляхи поширення хвороби та способи її попередження.
«Одним із головним завдань на 2018-й рік, з огляду на досвід року, що минає, є забезпечення реалізації активного виявлення ВІЛ-інфекції серед усіх верств населення. Для цього передбачається подальше розширення доступу до тестування на ВІЛ в усіх закладах охорони здоров’я міста Києва. Проте головним рівнем надання послуг з тестування залишається первинна ланка надання допомоги», – говорить голова Деснянської районної організації Товриства Червоного Хреста України Валентина Романюк.
Зокрема, наступним амбіційним планом на 2018-й рік є забезпечення охоплення виявлених осіб антиретровірусним лікуванням. Так, програмними заходами передбачається розширити лікування для більш ніж 3 тисяч осіб та забезпечити продовження лікування пацієнтам, які на сьогодні отримують антиретровірусну терапію, а це майже 8,5 тисяч киян.
Для цього планується продовжити заходи з децентралізації допомоги ВІЛ-інфікованим особам через наближення послуг до місця проживання. Тобто створити оптимальні умови для залучення людей, які живуть з ВІЛ, до системи медичного нагляду, зважаючи на сучасні передумови реформування системи охорони здоров’я, а саме: збільшення ролі первинної медико-санітарної ланки та наближення якісних медичних послуг до пацієнта, у тому числі до діагностики та лікування ВІЛ-інфекції.
Уже у першому кварталі 2018 року ми планується, що повноцінно запрацюють усі кабінети лікарів-інфекціоністів первинної ланки. Більше 3 тисяч пацієнтів зможуть отримувати допомогу саме на первинній ланці надання медичної допомоги.