Портал в режимі тестування та наповнення
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Деснянська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Збільшено розмір штрафних санкцій за порушення трудового законодавства у 2019-му році

Опубліковано 12 квітня 2019 року о 16:14

 

Згідно з ухваленим Законом «Про державний бюджет України на 2019-й рік» у 2019-му році встановлено мінімальну заробітну плату: у місячному розмірі – 4 тисячі 173 грн., у погодинному розмірі – 25,13 грн.

Гарантований рівень мінімальної заробітної плати чимало роботодавців просто ігнорують і змушують робітників працювати на невелику зарплату, часом зовсім не декларуючи оплату їх праці. Бажаючи уникнути зайвих, на їхню думку, витрат, видають працівникам зарплату готівкою. У цьому випадку йдеться про «тіньові» заробітки, з яких не утримуються податки та не здійснюються відрахування до Пенсійного фонду України.

Якщо, з якихось причин, роботодавець не сплачує внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за своїх найманих працівників (причиною може бути і виплата заробітної плати в «конвертах» без сплати страхових внесків, і нарощування заборгованості як з виплати заробітної плати, так і зі сплати страхових внесків), то періоди, за які не сплачені внески, «випадають» із страхового стажу найманого працівника та не включаються в заробіток для розрахунку розміру пенсії.

Кожен працівник має можливість контролювати нарахування йому заробітної плати, зареєструвавшись на веб-порталі Пенсійного фонду України та щомісячно перевіряти з якої заробітної плати сплачено єдиний соціальний внесок, яку тривалість страхового стажу йому зараховано. Крім того, таку інформацію він може отримати і безпосередньо в органах Пенсійного фонду України.

Пенсійний фонд здійснює облік нарахованої заробітної плати і сплачених страхових внесків персонально по кожному працівнику чи підприємцю, а також облік періодів роботи, за які сплачено ці внески. І саме від цих величин залежить розмір майбутньої пенсії.

Тільки офіційно оформлений найманий працівник може відчувати себе соціально захищеним, а бюджет Пенсійного фонду України матиме стабільні надходження для своєчасного фінансування пенсійних виплат. Суспільство має зрозуміти, що легалізації заробітної плати альтернативи немає.

Згідно з  внесеними змінами до статті 265 Кодексу законів про працю України «Відповідальність за порушення законодавства про працю»  юридичні та фізичні особи-підприємці, які використовують найману працю, несуть фінансову відповідальність у таких розмірах:

-        30 мінімальних заробітних плат за кожного працівника, це  125 190 грн. (при мінімальній заробітній платі 4 173 грн.) за наступні порушення:

  • фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору;
  • оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний час;
  • виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску.

-       10 мінімальних заробітних плат за кожного працівника, це 41 730 грн. (при мінімальній заробітній платі 4 173 грн.) за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці (за не оплату роботи в нічний час, роботу у вихідний або святковий день, понадурочну роботу та інші питання оплати праці);

-        3 мінімальні заробітні плати – це 12 519 грн. (при мінімальній заробітній платі 4 173 грн.) за такі види порушень:

  • порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі);

-        10 мінімальних заробітних плат за кожного працівника, це 41 730 грн. (при мінімальній заробітній платі 4 173 грн.) за недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»;

-        1 мінімальна заробітна плата (при мінімальній заробітній платі 4 173 грн.) за порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених вище.

Слід зауважити, що роботодавцю необхідно приділити  велику увагу щодо правильного оформлення наказів про прийняття працівників на роботу, оскільки за можливе визнання недійсного наказу підприємству загрожує штраф у 125 190 грн.

В разі, якщо наказ оформлений вірно, але підприємство несвоєчасно повідомило фіскальну службу про прийняття працівника на роботу, то таке порушення коштуватиме підприємству 4 173 грн.

Державний контроль за дотриманням законодавства про працю в місті Києві здійснюється Головним управлінням Держпраці у Київській області на підставі винесених постанов в ході планової чи позапланової перевірки роботодавця.

Тому, закликаємо шановних роботодавців привести взаємовідносини з найманими працівниками у відповідність до чинного трудового законодавства,  не чекаючи проведення перевірки, виплачувати і відображати в звітності реально виплачену заробітну плату, що обійдеться значно дешевше, ніж сплата штрафу, а працівників просимо не погоджуватись на роботу без належного оформлення!


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux