Портал в режимі тестування та наповнення
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Деснянська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Запобігання та протидія домашньому насильству – одне з найважливіших питань

Опубліковано 08 грудня 2021 року о 14:23
фото

 

Відбулося підсумкове засідання Координаційної ради Деснянського району з питань запобігання домашньому насильству, протидії торгівлі людьми та сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах у 2021-му році.

Було проведено аналіз стану роботи за нинішній рік із зверненнями громадян про вчинення домашнього насильства; із здійснення освітньо-просвітницьких та терапевтичних програм, щодо виявлення дітей, які постраждали від насильства та організації надання таким дітям соціального захисту.

Так, з початку 2021-го року до Деснянського районного управління поліції ГУ НПУ надійшло 4103 викликів по номеру «102», пов`язаних з домашнім насильством. За рік складено 1082 адміністративних протоколів щодо вчинення домашнього насильства та винесено 285 термінових заборонних приписів.

Під час засідання Координаційної ради обговорено проведення першого аудиту безпеки, який відбувся на території біля станції метро «Лісова». Метою такого аудиту є  підвищення безпеки територій, попередження факторів небезпеки знаходження на них.

Також, на засіданні обговорили механізм реалізації на території Деснянського району пілотного проєкту щодо захисту та соціально-психологічної підтримки у процесі правосуддя дітей, які постраждали або стали свідками насильства (модель «Барнахус»).

Було вирішено посилити систему заходів спрямованих на підвищення рівня обізнаності суспільства щодо форм, причин і наслідків домашнього насильства; формування нетерпимого ставлення до насильницької моделі поведінки у приватних стосунках, небайдужого ставлення до постраждалих осіб, насамперед до постраждалих дітей; викорінення дискримінаційних уявлень про соціальні ролі та обов’язки жінок і чоловіків.

Довідково.

Домашнє насильство ‒ діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.

Терміновий заборонний припис стосовно кривдника – спеціальний захід протидії домашньому насильству, що вживається уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України як реагування на факт домашнього насильства та спрямований на негайне припинення домашнього насильства, усунення небезпеки для життя і здоров’я постраждалих осіб та недопущення продовження чи повторного вчинення такого насильства.

«Барнахус» («дім для дітей») – це безпечне середовище для дітей, яке об’єднує відповідні служби під одним дахом у цілях забезпечення для дитини узгодженої та ефективної реакції та недопущення повторного травмування під час слідства та судових проваджень.

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux