Вже 32 % деснянців підписали декларації з лікарем
За інформацією Управління охорони здоров’я Деснянської райдержадміністрації, станом на 31 липня 2018 року деснянці підписали 117911 декларацій, що становить 32 % від загальної кількості мешканців району.
Варто зазначити, що у рамках кампанії «Лікар для кожної сім’ї» було організовано згідно графіку підписання декларацій по вільному вибору лікаря на базі Центрів надання адміністративних послуг (просп. Маяковського, 29 та просп. Лісовий, 39-А) уповноваженими особами від Центрів первинної медико-санітарної допомоги.
Закликаємо деснянців активніше обрати собі лікаря та підписати з ним декларацію!
Довідково.
На території Деснянського району сформована спроможна мережа надання первинної медичної допомоги. Працюють 5 закладів охорони здоров’я нового типу – комунальні некомерційні підприємства – 4 Центри первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД) та Консультативно-діагностичний центр (КДЦ).
5 червня 2018 року комунальними некомерційними підприємствами району «Центр первинної медико-санітарної допомоги» укладені угоди з Національною службою здоров’я України.
З 1 липня 2018 року запроваджено новий механізм фінансування Центрів.
Вільний вибір лікаря є основою кампанії «Лікар для кожної сім’ї» та принципу змін у моделі фінансування системи охорони здоров’я «гроші ходять за пацієнтом».
Першим етапом зазначеної кампанії була реєстрація усіх закладів первинної ланки надання медичної допомоги в системі е-Health та підписання декларацій з пацієнтами. В районі працює 184 лікарі, які 100 % зареєстровані в системі E-Health.
Другий етап – укладання договорів між головним розпорядником коштів - Національною службою здоров’я України та Центрами первинної медико-санітарної допомоги, яке відбулося 5 червня 2018 року.
Третій етап, який розпочався з 1 липня 2018 року – зміна фінансування закладів надання первинної медичної допомоги. Відповідно до постанови КМУ від 25.04.2018 № 407 «Про затвердження Порядку реалізації державних гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій для первинної медичної допомоги» комунальні і приватні медзаклади, які підписали договори з Національною службою здоров’я, почнуть отримувати фінансування за принципом «гроші йдуть за пацієнтом».
Вперше ці заклади отримали фінансування не за територіальним принципом, а за пацієнтів, яких дійсно обслуговують. Гроші за тарифами Нацслужби здоров’я заклади будуть отримувати щомісячно. При цьому щомісячно сума буде перераховуватися відповідно до зростання кількості декларацій, які підписують пацієнти із лікарями цих медзакладів.
Оплата послуг закладів, які уклали договори із Нацслужбою здоров’я, у 2018 році – поки триває перехід від однієї моделі фінансування до іншої – відбувається одночасно за двома принципами. На пацієнтів, які підписали декларації з лікарями цих закладів, за річним тарифом на послуги:
- 0-5 років – 1480 грн;
- 6-17 – 814 грн;
- 18-39 – 370 грн;
- 40-64 – 444 грн;
- 65+ – 740 грн.
Додатково заклади отримуватимуть по 240 грн на рік за пацієнтів, які проживають на території обслуговування закладу, але ще не підписали декларацію про вибір лікаря. При цьому від загальної кількості таких пацієнтів щомісячно будуть вираховуватися кількість осіб, які вже подали декларації про вибір лікаря.
Відповідно, фінансування для кожного закладу є індивідуальним і залежить від кількості декларацій та вікового складу пацієнтів, яких він обслуговує.
До 2019 року усі заклади первинної медичної допомоги мають перейти на фінансування за принципом «гроші йдуть за пацієнтом» за договорами з НСЗУ, тому з метою забезпечення своєчасної та якісної медичної допомоги важливим є підписання декларації з лікарем до 1 січня 2019 року.
На 2019 рік заплановано старт на рівні амбулаторних спеціалістів (кардіологи, отоларингологи, гастроентерологи). З 2020-го закон про медичну реформу набере чинності повністю й зміни торкнуться спеціалізованого лікування, тобто лікарень.