Все, що ви хотіли дізнатися про приватизацію квартири
Реалізація житлових прав громадян, які мають намір використати своє право на приватизацію займаного житлового приміщення, що належить до державного житлового фонду, здійснюється у відповідності та з дотриманням Конституції України, Законів України «Про приватизацію державного житлового фонду» та «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків», а також підзаконними нормативно-правовими актами, зокрема, Положенням про порядок передачі квартир (будинків), жилих приміщень у гуртожитках у власність громадян, затвердженим відповідним наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України 16.12.2009 N 396.
Приватизація державного житлового фонду – це відчуження квартир (будинків), житлових приміщень у гуртожитках, призначених для проживання сімей та одиноких осіб, кімнат у квартирах та одноквартирних будинках, де мешкають два і більше наймачів, та належних до них господарських споруд і приміщень (підвалів, сараїв і т. ін.) державного житлового фонду на користь громадян України.
Відповідно до пункту 1 статті 7 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» за громадянами, які не виявили бажання приватизувати займане ними житло, зберігається чинний порядок одержання і користування житлом на умовах найму.
Пунктом 9 статті 8 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» визначено, що державний житловий фонд, який знаходиться у повному господарському віданні або оперативному управлінні державних підприємств, організацій та установ, за їх бажанням може передаватись у комунальну власність за місцем розташування будинків з наступним здійсненням їх приватизації органами місцевої державної адміністрації та місцевого самоврядування згідно з вимогами цього Закону.
Отже, неприватизовані квартири є державним житловим фондом та не потребують обов’язкової передачі до комунальної власності.