«Вірність цій Клятві присягаю пронести через усе своє життя…»
Такими словами закінчується текст Клятви лікаря України, яку кожен лікар та молодший медичний персонал Деснянського району повторюють собі щодня, перебуваючи на варті здоров’я та повноцінного життя дорослих і малих деснянців.
І вдень, і вночі, чи то на прийомі, чи в операційній вони виконують надважливу функцію порятунку хворих.
Напередодні Дня медичного працівника, голова Деснянської райдержадміністрації Дмитро Ратніков привітав медиків закладів охорони здоров’я нашого району з професійним святом та вручив відзнаки найкращим представникам галузі. Цей неймовірно великий, фантастично талановитий, неповторно досвідчений колектив своїм прикладом надихає звертати гори та ставати кращими заради майбутнього нашої країни, столиці, рідного району.
Змінюватися та перемагати! Завдяки вашій наполегливій праці врятовані тисячі життів захисників України, цивільних, які щодня наближують нашу спільну перемогу!
Довідково
На території нашого району функціонують 5 закладів охорони здоров’я, що віднесені до сфери управління Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації – 4 центри первинної медико-санітарної допомоги та один Консультативно-діагностичний центр, які надають первинну та вторинну (спеціалізовану) амбулаторну медичну допомогу.
Медичну допомогу мешканцям району надають 1087 медичних працівників, з них 476 лікарів, 611 середніх медичних працівників.
Незважаючи на військовий час забезпечено надання гарантованого обсягу медичної допомоги, що надається громадянам на безоплатній основі в межах бюджетних коштів, реалізацію права пацієнта до вільного вибору лікаря первинного рівня та доступ до спеціалізованої медичної допомоги.
Продовжується реалізація Урядової програми «Доступні ліки», успішно функціонує система видачі ліків за електронними рецептами, в тому числі препаратів інсуліну.
Слід зазначити, що в умовах воєнного стану значно зросла кількість вимушених переселенців, яким в підпорядкованих закладах охорони здоров’я медична допомога надається безвідмовно та в повному обсязі.
На сьогодні медичні послуги отримали 623 особи з числа вимушених переселенців.
В ЗСУ служать 11 медичних працівників (9 лікарів, 11 медичних сестер).