Відчути єдність


Сьогодні за традицією українці відзначили День української мови та писемності, написавши ХХІ-й Всеукраїнський радіодиктант національної єдності.
Долучилися до написання радіодиктанту і деснянці, зокрема, керівництво та працівники структурних підрозділів Деснянської райдержадміністрації.
Рівно о 10-й годині 30 хвилин, разом з іншими співвітчизниками, взявши ручки та аркуші паперу, вони почали записувати перші слова диктанту – невеликого уривку із ще не надрукованої книги відомого українського письменника Юрія Андруховича «Слідом за пам’яттю». Цього разу текст диктанту прочитав сам автор.
Разом із Юрієм Андруховичем учасники радіодиктанту поринули у спогади письменника про парк, в якому хлопчиком він проводив літо та осінь.
«Парк. Як добре, що він у нас був. І не просто був, а буяв, дихав, заманював…Наш парк перевершував будь-який інший, він був чудесним лісом. Він існував поза часом…», – лунали рядки радіодиктанту над усією країною, переносячи до дивовижного парку, який оживав в уяві учасників написання, завдяки таланту письменника.
В методичній роботі над диктантом брала участь мовознавець, доктор філологічних наук, професор кафедри української мови Національного університету Києво-Могилянської академії Лариса Масенко.
Трансляція диктанту проходила на різних платформах: загальнонаціональному телеканалі UA: «Перший»; у телеефірі регіональних мовників «Суспільного»; на ютуб-каналі UA: «Перший»; на фейсбук-сторінках «Суспільного», на хвилях Українського радіо, Радіо Культура; на ютуб-каналі та фейсбук-сторінках Українського радіо та Радіо Культура.
У написанні диктанту національної єдності брали участь відомі українці у спеціально облаштованому читальному залі Національної бібліотеки імені Вернадського та приміщення радіохабу Академії суспільного мовлення.
Радіодиктант сьогодні писали на 6 континентах і навіть в Антарктиді.
Довідково.
Всеукраїнський диктант єдності пишуть щорічно. Дата обрана не просто так – 9 листопада в Україні відзначається важливе національне свято, вперше встановлене в 1997-му році.
Текст диктанту опублікують на сайті Українського радіо 11 листопада об 11:00. У всіх, хто брав участь, є ціла доба, щоб відправити свою роботу на перевірку.
Зробити це можна двома способами:
- паперовий лист відправити за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001 (важливо, щоб гриф дати відправки був не пізніше 10 листопада);
- онлайн-варіант відправити на електронну пошту [email protected].
Роботи, відправлені після того, як текст диктанту опублікують на сайті, не приймаються.
Перевіряти диктанти українців будуть члени спеціальної комісії. Ті, хто напише текст без помилок, отримають подарунки. Результат оголосять протягом 1-2 двох місяців – все залежить від кількості робіт.