Портал в режимі тестування та наповнення
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Деснянська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Вчитель хімії школи № 250 Деснянського району Яна Коваль стала переможницею Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року»

Опубліковано 31 березня 2016 року о 17:17
фото

 

Педагогічне кредо вчителя хімії спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням математики № 250 Яни Юріївни Коваль – «Доторкнутися серцем до дитячої душі, запалити в серці дитини полум’я високих почуттів та гідних думок; повести учня за собою і допомогти йому перевершити себе, виховати Культурну та Мислячу Особистість». Наскільки вдається педагогу втілити це на практиці, можна дізнатися, побувавши на уроках хімії та поспілкувавшись з учнями школи.

Учениця 9-го класу Юлія Гарайдич вже з сьомого класу вирішила, що стане фармацевтом:

«Хімія сьогодні увійшла в наше життя дуже міцно. Без неї вже не можна уявити металургійну, легку, харчову, медичну промисловості. Моя майбутня професія фармацевта теж тісно пов’язана з хімією, тому її вивченню приділяю важливе значення. Методи, які запроваджує на своїх уроках Яна Юріївна, роблять вивчення хімії більш доступним та цікавим», – говорить дівчина.

Один з таких методів – «Акваріум». Учні мають об’єднатися у три-чотири групи. Учасники однієї з груп отримують завдання та упродовж декількох хвилин обговорюють його в уявному акваріумі. Тим часом інші учні просто спостерігають, після чого мають можливість погодитися або не погодитися з думкою першої групи, пояснити свою позицію.

«Правильна відповідь народжується у дискусії, яка стає обов’язковим елементом уроку. Коли тема вивчена, дуже дієвими є методи «Акваріум» та «Синтез думок». Адже треба мати певні знання з теми, щоб обговорення було максимально продуктивним. Натомість методи «Мікрофон» та «Обери позицію» можна використовувати на кожному уроці – провести дискусію зі спірного питання, обґрунтувати та аргументувати власну думку. Ці методи дають можливість розкритися всім учням, навіть тим, хто не вміє складати рівняння реакції та розв’язувати задачі. Дітей дуже цікавлять реальні проблеми довкілля»,  – говорить Яна Коваль.

Для узагальнення знань на своїх уроках Яна Юріївна Коваль застосовує метод «інтелект-карти» або «карти знань», який допомагає учневі легко навчатися, запам’ятовувати та бачити взаємозв’язок між певними явищами. На ІІІ-му заключному етапі Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року – 2015» у номінації хімія, який відбувся у м. Миколаїв, вона застосувала цей метод під час презентації проекту «Ендотермічні реакції в побуті». Саме цей метод на прикладі теми «Речовини» вчитель хімії продемонструвала на майстер-класі, який провела у Києві в рамках ІІ-го етапу Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року».

У блозі Яни Коваль http://koval250.blogspot.com/ – презентації, хімічні ігрові завдання, а також дистанційний центр хімічної освіти, зокрема викладення завдання та підготовка до контрольних робіт.

Результативність роботи вчителя хімії – призові місця учнів на II-х, III-х етапах Всеукраїнських олімпіад з хімії та Всеукраїнських конкурсах захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук.

Прийшовши на роботу до школи № 250 після закінчення хімічного факультету Київського національного університету ім. Т.Г.Шевченка,  Яна Коваль так і залишилася у школі, в якій працює вже 23 роки. У Деснянському районі Яна Юріївна не тільки працює, а й живе.

«Люблю Деснянський район і вже не уявляю, що могла б жити та працювати в іншому районі. За честь рідного району та освітян районних закладів освіти боролася на Всеукраїнському конкурсі «Вчитель року». Перемога далася непросто, але пишаюся тим, що  додала і свою частку в розвиток освіти у районі»,  – говорить Яна Коваль.

ФОТОЗВІТ


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux