Портал в режимі тестування та наповнення
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Деснянська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Валентина Гатальська: «Програма eTwinning – безкоштовна навчальна програма Європейської Комісії, яка дає можливість вчителям та учням різних шкіл Європи співпрацювати онлайн у спільних міжнародних проектах»

Опубліковано 09 вересня 2020 року о 13:01
фото

 

 

Валентина Іванівна Гатальська – вчитель англійської мови гімназії «Троєщина», вчитель-методист, Заслужений вчительУкраїни, переможець різних професійних конкурсів, зокрема Українсько-американської премії за досягнення у викладанні англійської мови. За версією Global Teacher Prize у 2018-му році Валентина Іванівна увійшла до топ-50 кращих вчителів України.

 

- Ваша гімназія «Троєщина» в цьому році отримала нагороду eTwinning School. Що ця нагорода означає?

 

Мені дуже приємно, що наша з учнями трирічна робота оцінена так високо на європейському рівні. Гімназія увійшла до списку найкращих шкіл Європи за версією eTwinning. Школи eTwinning – це взірець високого рівня виховання і навчання учнів для активного життя в 21 столітті.

 

- У цьому році ви стали амбасадором eTwinning. Бажаємо наснаги і нових здобутків на цій посаді.

 

Дякую. Це не зовсім посада. Це скоріше хобі, оскільки робота амбасадора - це волонтерська діяльність. Амбасадори - це найактивніші учасники програми, які консультують та навчають інших вчителів-ітвінерів та пропагують ідеї eTwinning. Я продовжую працювати в гімназії і залучати учнів та вчителів до нових міжнародних проектів.

 

-А що таке eTwinning?

 

Це безкоштовна навчальна програма Європейської Комісії, яка дає можливість вчителям та учням різних шкіл Європи співпрацювати онлайн у спільних міжнародних проектах. На платформі зареєстровано понад 800 тисяч вчителів та понад 200 тисяч шкіл з різних європейських країн. Це величезні освітні можливості, що значно підвищують мотивацію учнів до навчання та ступінь відкритості до Європи.

 

-Які ж можливості надає програма eTwinning?

 

Це безпечна платформа, яка відкриває широкі можливості для професійного росту вчителя. Для вчителів постійно проводяться різні національні та міжнародні конференції, вебінари, навчальні курси, які дозволяють отримувати нові знання та обмінюватися професійним досвідом і методиками. Вчителі мають можливість самостійно створювати проекти та знаходити собі партнерів та друзів для проектів у різних куточках Європи. Все це дає можливість зробити навчання учнів більш сучасним, цікавим та корисним.

 

-А чим це відрізняється від традиційного навчання? В чому переваги?

 

Онлайн платформа відкриває двері в європейські школи та класи, дає можливість долучатися до європейської культури та освіти. Перш за все – це спілкування, яке мотивує учнів до вивчення іноземної мови, спонукає до підвищення цифрової грамотності. На уроках ми можемо спілкуватися з учнями і вчителями будь-якої країни Європи. Ми проводили відеоконференції з учнями Англії, Іспанії, Фінляндії, Греції, Італії, Турції, Вірменії та іншими. Учні також знайшли друзів по листуванню у різних країнах. Набагато ефективніше писати листи справжнім, а не уявним друзям. Я допомагаю кожному учню написати цікавого листа. Дітям цікавіше дізнаватись про життя і навчання у різних країнах від однолітків. Разом з тим, коли учні отримують листи з нерозбірливим почерком чи незрозумілими фразами, вони переконуються на власному досвіді, наскільки важливо писати охайно і грамотно, щоб вас зрозуміли. І це мотивує до досконалості, учні вчаться не тільки на своїх, а й на чужих помилках.

 

-А як міжнародні проекти корелюються з нашою навчальною програмою?

 

Кожний вчитель має можливість створити свій проект, але його потрібно подати на затвердження, тобто будь-який проект повинен відповідати певним методичним та педагогічним критеріям, програмі навчання і враховувати вікові особливості дітей.

Вчителі прагнуть залучити учнів не тільки того, щоб вивчити якусь шкільну тему, а й створити умови, щоб учням було цікаво навчатись, всебічно розвиватись.

Платформа безпечна, всі учасники можуть публікувати свої матеріали та знайомитись з продуктами партнерів на сайті проекту. Тут учні мають можливість спільно з партнерами проводити різні дослідження, брати участь у голосуванні, спілкуватись на форумі, у чаті, брати участь у відео конференціях та листуватися один з одним. Кожен учень, учасник проекту, має свій персональний пароль, то ж має доступ до сайту проекту не тільки у школі, а й з домашнього комп’ютера. Батьки дітей можуть знайомитись з роботою дітей та долучатись до проекту.

 

-Що дає проектна робота учням?

 

Створюючи спільний продукт, учні не тільки знайомляться з однолітками, а й культурами їх країн, розширюють кругозір, розвивають м’які навички, вчаться працювати у команді та дотримуватись графіка роботи, бути відповідальними за спільний продукт. Учні виконують різні ролі у проектах, наприклад, менеджерів, редакторів, художників, дослідників, репортерів та багато інших.

Наведу приклад як п’ятикласники працювали над створенням спільної електронної збірки віршів англійською мовою. Одна учениця була менеджером і організовувала роботу групи. Спочатку діти узгодили чіткий графік роботи кожного учня над книгою. Потім кожний виконував вою частину роботи: діти писали вірші, публікували їх на сайті проекту, а потім ще й озвучували їх на сайті електронної книги. Діти консультували один одного як працювати з новими онлайн інструментами. Таким чином книга була створена якісно і вчасно.

Загалом, за три роки ми з моїми учнями реалізували багато проектів за які отримали Національний та Європейський знаки якості.

 

-Про що ці знаки якості свідчать?

 

Національний знак якості – це відзнака за проекти, які відповідають певним критеріям: педагогічна інноваційність, інтеграція в навчальний процес, активна співпраця між партнерськими школами, широке використання інформаційних технологій. Проект повинен мати очевидні результати співпраці у вигляді певних продуктів, наприклад електронних книг, журналів. Робота повинна бути задокументована та мати позитивний вплив на учасників. Цю нагороду присуджують служби підтримки програми у кожній країні. Єропейський знак якості - це відзнака, що засвідчує високу якість та

успішність проєкту за європейськими стандартами. Переможців щорічно обирає Центральна служба підтримки програми у Брюселі.

 

- А як проходила проектна робота під час карантину?

 

Сама eTwinning платформа зручна з широкими можливостями, а в умовах карантину перетворилась на надійний майданчик шкіл-учасниць, де учні із захопленням виконували різні завдання та отримували високі оцінки. Учні опановували різні цифрові інструменти та вчились працювати згідно інструкцій щоб створити, завантажити та розмістити свої продукти. Перебуваючи на карантині, діти мали можливість віртуально вийти за межі своєї домівки щоб навчатись та спілкуватись з однолітками. Проекти дали змогу учням різного віку розкрити свої творчі здібності, підвищити мотивацію до навчання. Мені дуже приємно було отримати чудові відгуки від батьків про проектне навчання. Ось деякі з відгуків «проекти з англійської мови були дуже цікаві і для дітей, і для батьків. Оригінальна, креативна подача інформації, творчий підхід кожного учня до виконання своєї роботи... Багато позитивних емоцій та вражень відчула наша сім'я!.. Навіть подумати не могли, що подібні проекти можуть мати місце у шкільній програмі... Чекаємо на нові цікаві проекти!»

 

То ж я запрошую вчителів різних предметів долучатись до найбільшої спільноти вчителів у Європі, яка має чудову платформу для навчання і спілкування, щоб створити гарні умови для своїх учнів, адже новий навчальний рік обіцяє бути непростим.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux