В одному з будинків на Троєщині встановили систему захисту будинку від крадіжок обладнання.
Вчора на вул. Каштановій в Деснянському районі столиці встановили роботу охоронної системи в одному з житлових будинків, яка дає змогу захисти будинкове обладнання від крадіжок. Зокрема, встановлення сигналізації дасть змогу вберегти від злодіїв теплові лічильники. Участь у тестуванні системи взяв заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, перший заступник голови Деснянської райдержадміністрації Віктор Крохмалюк.
«З жовтня минулого року ми зафіксували 52 крадіжки будинкових лічильників теплової енергії. У результаті цих злочинів місто зазнало значних збитків. Адже обладнання лічильника коштує близько 40-50 тисяч гривень. Але найголовніше, що лічильник давав змогу мешканцям будинку платити менше за тепло. Тому ми активно зайнялися охороною обладнання, а по кожній крадіжці відкрито кримінальне провадження і ми зараз шукаємо винних у злочинах», – повідомив Петро Пантелеєв.
Найбільше крадіжок припало на Деснянський район, тому саме тут вирішено встановити систему охорони будинку спільно з Державною службою охорони при МВС України.
«Як тільки зловмисники намагатимуться проникнути в підвал чи ліфтове відділення – спрацьовуватиме датчик, який повідомлятиме пульт охорони і наряд Держслужби охорони прибуде на місце. Зараз ми відпрацьовуємо деталі щодо встановлення охоронних систем в інших будинках столиці, адже в місті почастішали крадіжки обладнання вузлів обліку теплової енергії, ліфтового обладнання тощо», – заявив заступник голови КМДА.
За його словами, в першу чергу, зараз триває пошук кращих практик захисту та фінансування.
«Встановлення та обслуговування охоронних систем коштують набагато менше, аніж збитки, які отримують кияни через ці злочини, адже в грошовому еквіваленті втрати можуть сягати до 1 млн грн на будинок», – зазначив Петро Пантелеєв.