Портал в режимі тестування та наповнення
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Деснянська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Увага – кір!

Опубліковано 15 січня 2018 року о 14:57

Увага – кір!

У 2017-2018 роках епідемічна ситуація з кору в Україні ускладнилась.

Кір – це надзвичайно заразне гостре вірусне захворювання. Сприйнятливість людини до кору дуже висока. Індекс контагіозності становить 0,96-0,98, тобто всі діти і дорослі, які не хворіли на кір і не щеплені проти кору, але були в контакті з хворим, можуть захворіти.

Джерелом збудника є хвора людина з моменту появи перших ознак хвороби до п'ятого дня від початку висипань. Від моменту зараження до появи перших ознак захворювання проходить від 7 до 17 днів.  Початок хвороби супроводжується температурою до 39-40 , покашлюванням, першінням в горлі, рясними виділеннями з носа. Специфічні ознаки, наявність яких дозволяє однозначно діагностувати кір, проявляються на другий день хвороби. На внутрішній поверхні щік, в області корінних зубів з'являються червонуваті плями, вкриті дрібним білястим висипом (п’ятна Філатова Копліка). Виникає яскраво виражене почервоніння слизової очей,  світлобоязнь. На 4-5 добу хвороби виникає корева висипка – червоні плями різних розмірів. Висипання спочатку з'являються на шкірі обличчя, за вухами, шиї, потім висип розповсюджується на тулуб, руки і ноги. Висип тримається протягом декількох днів, потім зникає в тому ж порядку, яскраво-червоні плями починають бліднути і приймати коричневий відтінок. Поряд з цими проявами, відбувається нормалізація стану хворого: спостерігається зниження температури, спадає набряк слизових оболонок ротової порожнини.

Перебіг хвороби може ускладнюватися ураженням дихальної системи: ларингітом, трахеїтом, бронхітом, пневмонією; очей – кон'юнктивітом, блефаритом; травної системи – диспепсії; запаленням середнього вуха – отитом або слухової труби – євстахеітом. Внаслідок перенесеного кору може розвинутись енцефаліт, панецефаліт. Після перенесеного захворювання зберігається тривалий імунітет.

Кір – повітряно-краплинна інфекція. Вірус попадає в організм через слизові оболонки верхніх дихальних шляхів від хворої кором людини при диханні, розмові, чханні і кашлі. З потоком повітря вірус кору може попадати в сусідні приміщення й навіть на інші поверхи будинку через вікна, вентиляцію, замкові щілини, тому заразитися можна просто перебуваючи в одному будинку із хворим.

При цьому вірус швидко гине в зовнішньому середовищі, тому поширення інфекції через предмети (постільну білизну, одяг, іграшки), а також через третіх осіб, що контактували із хворим, практично неможливе. Приміщення, де перебував хворий кором, досить провітрити, щоб у ньому можна було перебувати без ризику заразитися.
У колективі, в якому виявлено хворого, проводять поточну дезінфекцію, забезпечують медичне спостереження за особами, які спілкувались з хворим.

У кімнаті, де перебуває хворий, необхідно щодня робити вологе прибирання, часті провітрювання. Штори краще тримати закритими, тому що при кору спостерігається світлобоязнь. Постільна білизна й піжама хворого повинні бути свіжими. Хворому дають пити кип’ячену воду, компот, морси. Їжа повинна бути легка: кисломолочні продукти (кефір, йогурт); овочеві супи; овочеві й фруктові пюре; відварене протерте м'ясо.
         

Єдиним надійним способом запобігти захворюванню на кір, а також попередити розвиток тяжких ускладнень є активна імунізація.  Щеплення проти кору в Україні відповідно до Календаря щеплень проводяться в 12 місяців та 6 років. Особи, які не були своєчасно щеплені, для проведення щеплень необхідно звернутись в ЛПЗ за місцем проживання.

В разі появи перших ознак  захворювання  негайно звертайтесь до  лікаря.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux