Портал в режимі тестування та наповнення
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Деснянська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Унікальний дім для дитини «Барнахус» вперше в Києві!

Опубліковано 14 листопада 2022 року о 16:50

Модель «Барнахус» прийшла до Європи з Ісландії близько двадцяти років тому й вже успішно розвивається, пілотується та реалізується в понад 20 країнах. Після запуску центрів у Вінниці, Тернополі та Миколаєві естафету нарешті приймає і столиця.

Рішення про початок київського проєкту було ухвалено в грудні 2021 року, однак наразі, у розпал повномасштабної війни в Україні й потреби фіксації російських воєнних злочинів, такий заклад набирає додаткової та вкрай вагомої актуальності в суспільстві.

Тож 11 листопада під час прес-конференції в приміщенні Деснянської районної державної адміністрації було презентовано відкриття першого «Барнахусу» в Києві за участю організаторів, а також запрошених гостей:

-                     Марина Хонда, заступниця голови Київської міської державної адміністрації;

-                     Дмитро Ратніков, голова Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації;

-                     Джин Чой, керівниця програми захисту дітей Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні; 

-                     Олександр Банчук, заступник Міністра юстиції України, Голова Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх; 

-                     Галина Скіпальська, виконавча директорка Міжнародного благодійного фонду «Українська фундація громадського здоров’я»;

-                     Валентина Щепоткіна, заступниця Голови Касаційного кримінального суду Верховного Суду;

-                     Олександр Баранов, в. о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги; 

-                     Олександр Кравець, заступник керівника Київської міської прокуратури; 

-                     Ірина Зелена, директор Департаменту моніторингу дотримання прав людини МВС;

-                     Василь Богдан, начальник управління ювенальної превенції Національної поліції України;

-                     Анастасія Шидловська, Заступник начальника управління Головного слідчого управління НП України;

-                     Антон Єфімов, керівник Деснянської окружної прокуратури міста Києва. 

Цей прогресивний міждисциплінарний та міжустановчий центр покликаний стати безпечним і дружнім простором для дітей, що зазнали насилля. Під час кримінального розслідування в «Барнахусі» судово-експертне опитування за відповідним протоколом проводить спеціалізований психолог, маючи на меті отримати найкращі можливі докази, захистити дитину від (повторної) травматизації та уникнути перешкод у її зізнаннях. Дитина зможе надати докази у найбільш зручній для себе формі – розповісти, намалювати, показати на ляльках тощо.

Впродовж всього опитування у середовищі, що забезпечує зниження рівня занепокоєння, дитина не матиме змоги побачити суддю, співробітників поліції, прокуратури, органів соціального захисту дітей та адвоката обвинуваченого. Вони спостерігатимуть за співбесідою в окремій кімнаті, тож такий спосіб дозволяє провести лише одне інтерв’ю, здійснити його відеофіксацію, використати на слуханнях у суді, а отже, уникнути недопустимих похибок і травматизації.

Окрім цього, висококваліфікований персонал проведе дружній до дитини медичний огляд задля розслідування і забезпечення гарантій фізичного здоров’я дитини, підтримки її психічного стану та найшвидшого відновлення.

Як зазначила Марина Хонда, – поява такого закладу в Києві сьогодні є дуже актуальною. Адже за даними прокуратури, з початку року у Києві близько 500 дітей зазнали домашнього насильства і це тільки ті випадки, стосовно яких були відкриті провадження. І мене дуже тішить, що не дивлячись на війну, недостатнє фінансування та інші проблеми, ми, разом з нашими партнерами, втілюємо такі проєкти в життя.

Реалізувати ініціативний проєкт вдалося завдяки діяльності UNICEF Ukraine, Української фундації громадського здоров’я, Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх та ефективній співпраці представників міської влади, правоохоронних органів, системи безоплатної правової допомоги і наших міжнародних партнерів.

Важливо пам’ятати, що повноцінне та якісне забезпечення правосуддя, дружнього до дитини – було, є і залишається  ключовим пріоритетом у сфері національного захисту прав дитини.

ФОТОЗВІТ


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux