Учні школи № 212 Деснянського району здійснили незабутню подорож у минуле
Днями учні школи № 212 Деснянського району разом з класним керівником Л. Семенюк здійснили чудову подорож у минуле.
Тут, в найстарішій частині Києва, історичному Подолі, в непримітному будиночку на тихій вуличці два з половиною століття тому розміщувалася перша в Києві приватна аптека, а зараз створений музей. До XVIIІ ст. аптечної справи у Києві не існувало: місто жило без ліків, потерпаючи від захворювань. А у 1728 році німець Йоган Гейтер відкрив на промислово-торговельному Подолі, між Флоровським і Петропавлівським монастирями, першу приватну аптеку. Потім право утримувати аптеку перейшло Георгу-Фрідріху Бунге, який дав початок династії київських фармацевтів.
Діти відчули атмосферу старовинної аптеки, почувши цікаві історії про ліки та аптекарів минулих років, оглянули експонати, розташовані в 12 залах. Особливо дітям сподобалася лабораторія алхіміка, який задумливо сидить, нахилившись над скляними колбами. Кожен з нас кинув монетку до терезів, загадуючи бажання.
Колекція музею – це 50 тисяч експонатів: і меблі, і посуд, і фортепіано, і рукописи, голландська піч, рецептурні журнали, і ще багато всього. Кожен з учнів мав можливість відчути себе справжнім аптекарем, сидячи за столом, де фармацевт приймав пацієнта, записуючи в свій журнал гусячим пером дані відвідувача. Сьогодні аптека працює, пропонуючи мило, виготовлене за рецептурою фармакопеї ХІХ століття, бальзами й мазі з натуральних компонентів. Ще один музей, присвячений аптечній справі. І ще один музей, що дає уявлення про невід’ємну частину київського життя та побуту XVIIІ століття.
Все це залишає солодкий присмак захоплення, адже учні мали чудову можливість відвідати минуле.