Учні навчальних закладів Деснянського району долучилися до святкування Дня вишиванки.
Учні та педагоги навчальних закладів Деснянського району 18 травня приєдналися до Всеукраїнського свята – Дня вишиванки.
Вишита сорочка – це оберіг, тому що в ній закладена енергія поколінь, побажання добра. Споконвіку вишиванка для українців була не просто одягом, а оберегом – символом здоров’я, краси, щасливої долі і родової пам’яті.
«Зараз – це вже не просто вишиванка-одяг, а символ української нескореності, свободи, солідарності з українцями іноземців, які цього дня також одягають вишиванки», – каже засновниця та ініціатор Дня вишиванки Леся Воронюк.
Свято об’єднало тих, хто серцем і душею вболіває за свою Батьківщину, пишається та поважає багаті традиції українського народу, прославляє безцінні культурні надбання на теренах нашої країни та далеко за її межами.
Деснянці підтримали ідею одягти традиційний стрій і вийти в ньому на роботу, школу чи садочок, виразити свою національну та громадянську позицію, культурну освіченість та духовну свідомість.
Відтак, в загальноосвітньому навчальному закладі № 311 Деснянського району пройшла виховна година «Тепло сімейної родини» та показ костюмів «Народні традиції в сучасному одязі». Парад під гаслом «Одягнемо, друже, вишиванки!» зібрав на шкільному подвір’ї понад 300-та учасників. Під час свята була організована виставка «Рушник – родинний оберіг», а юні художники змагалися в конкурсі малюнків на асфальті «Вишиванка в моєму житті». Справжньою окрасою свята став перегляд музичної казки «Пригоди в казковому лісі».
Також у ліцеї № 293 Деснянського району протягом дня було проведено безліч виховних заходів даної тематики, а найголовніше, учнями та їх класними керівниками була створена справжня виставка української народної вишивки.
Учні, вчителі та батьки в День вишиванки мали піднесений настрій, адже у стародавньому одязі всі відчували гордість за приналежність до українського народу.