Портал в режимі тестування та наповнення
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Деснянська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

У жовтні в Україні розпочнеться найбільший фотоконкурс культурної спадщини «Вікі любить пам’ятки» 2024

Опубліковано 01 жовтня 2024 року о 09:31
фото

Із 1 по 31 жовтня відбудеться національний етап «Вікі любить пам’ятки» — найбільшого у світі фотоконкурсу об’єктів української нерухомої культурної спадщини для Вікіпедії. Цього року він відбудеться втринадцяте.

Мета конкурсу — зібрати під вільною ліцензією фото українських пам’яток — культових споруд, замків, архітектурних ансамблів, історичних будівель тощо.

Щоб узяти участь, потрібно перейти на сторінку конкурсу у Вікіпедії, створити або увійти у свій акаунт, знайти пам’ятку у конкурсних списках пам’яток і завантажити фото чи відео пам’ятки прямо з переліку, слідуючи за кроками Завантажувача.

Цього року у конкурсі рекордна кількість спеціальних номінацій — дев’ять. Уперше відбудеться спеціальна номінація «Польська спадщина». Також будуть спецномінації «Німецька спадщина», «Єврейська спадщина» (також включає караїмські пам’ятки), «Відео», «Фотоплівка», «Елементи екстер’єру», «Інтер’єри» та відзнака «Визначні місця Харкова». Усі спеціальні номінації зазначені за посиланням special.wlm.photo.

Для документування злочинів Росії щодо знищення культурної спадщини України цьогоріч вдруге відбудеться спецномінація «Війна руйнує пам’ятки».

Станом на 4 вересня 2024 року ЮНЕСКО підтвердило пошкодження щонайменше 438 об’єктів культурної спадщини України з 24 лютого 2022 — 142 релігійних споруд, 32 музеїв, 215 будівель з історичною чи/та мистецькою цінністю, 32 пам’ятників, 13 бібліотек, 1 архіву.

«За роки існування конкурсу з 2012 року ми вже отримали понад 366 тисяч світлин більш ніж 40 тисяч пам’яток України. Однак залишаються неохопленими ще 61% пам’яток. Зараз, в умовах повномасштабного вторгнення росії, інтенсивних обстрілів і бойових дій уся українська культурна спадщина — під загрозою знищення. Тож запрошуємо людей, які подорожують Україною чи мають архівні фото пам’яток своїх міст чи сіл, подавати їх на конкурс, щоб зберегти їхні зображення у Вікіпедії та розповісти про них світові», — прокоментувала Ольга Мілянович, членкиня оргкомітету «Вікі любить пам’ятки», прессекретарка ГО «Вікімедіа Україна».

Журі конкурсу визначить 10 найкращих фото пам’яток з усіх поданих, і ці світлини будуть представляти Україну та її культурну спадщину на міжнародному етапі «Вікі любить пам’ятки». Тут змагатимуться понад 50 країн світу.

У зв’язку з воєнним станом, для безпеки учасників та учасниць, а також національної безпеки, подавати можна лише фото, зроблені до 30 червня 2024 року включно. Винятком є спецномінація «Інтер’єри» — фото всередині пам’яток можуть бути зроблені будь-коли без обмежень за часом створення.

Для довідки: 

«Вікі любить пам’ятки» (Wiki Loves Monuments) — міжнародний конкурс фотографій пам’яток культурної спадщини для ілюстрування Вікіпедії, який був започаткований у 2010 році в Нідерландах. Конкурс був визнаний Книгою рекордів Гіннеса найбільшим фотоконкурсом у світі (2012). Всього за час проведення конкурсу було завантажено понад 3,1 млн фотографій. В Україні конкурс проходитиме вже тринадцятий раз, його проводить громадська організація «Вікімедіа Україна». За попередні роки проведення конкурсу в Україні понад три тисячі учасників та учасниць завантажили більше ніж 366 тисяч світлин понад 40 тисяч об’єктів культурної спадщини.

У 2023 році українська частина конкурсу проходила з 1 по 31 жовтня. До неї долучилися 278 учасників та учасниць, які завантажили 19 601 світлину українських памʼяток. За кількістю світлин Україна посіла третє місце серед 46 країн-учасниць. За результатами оцінювання міжнародного етапу серед робіт усіх країн-учасниць фото Андріївської церкви авторства Максима Попельнюха посіло четверте місце. 

Громадська організація «Вікімедіа Україна» є єдиним регіональним відділенням «Фонду Вікімедіа» в Україні. Вона займається популяризацією вікіпроєктів «Фонду Вікімедіа», найвідомішим серед яких є Вікіпедія; залученням до Вікіпедії нових знань і користувачів, а також розвитком вікіспільноти в Україні.

Контакти для додаткової інформації: 

[email protected]



Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux