У закладах освіти Деснянського району пройшли заходи до Дня пам’яті жертв політичних репресій та Дня пам’яті жертв геноциду кримських татар
У закладах освіти Деснянського району пройшли заходи до Дня пам’яті жертв політичних репресій та Дня пам’яті жертв геноциду кримських татар.
Відтак, учні спеціалізованої школи № 189 відвідали захід у Національному музеї історії України у Другій світовій війні до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
Сьогодні у Національному музеї історії України у Другій світовій війні до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу пройшов пам’ятний захід. Про масштабний етнічний злочин, як вияв сталінського тоталітаризму та трагедію цілого народу у травні 1944 року розповів співробітник музею Георгій Борисов. У кінолекційному залі відбувся показ історичного фільму «Хайтарма» (режисер Ахтем Сеїтаблаєв). Картина розповідає про депортацію кримських татар з рідної землі. У центрі – життєва історія військового льотчика Амет-Хана Султана. Він став очевидцем трагедії, яка не оминула і його родину.
Учні спеціалізованої школи № 189 Деснянського району взяли участь у заході, долучилися до обговорення теми та обміну думками.
Також сьогодні у ЗНЗ № 218 Деснянського району були проведені виховні години та виставка плакатів до Дня пам’яті жертв геноциду кримських татар та Дня пам’яті пам’яті жертв політичних репресій.
Упродовж століть на теренах нинішньої України мешкали різні народи, які у непростій взаємодії через конфлікти та компроміси творили унікальну поліетнічну палітру соціокультурного простору. Яскравим прикладом є трагічна історія кримських татар, насильницька депортація позбавила їх Батьківщини. Цей гордий, нескорений народ і сьогодні переживає випробування долі.
Окрім цього, в ЗНЗ № 300 Деснянського району пройшов виховний захід «Кримські татари та українці пліч-о-пліч у боротьбі за право на Батьківщину».
У заході взяли участь учні 9-х класів, які обговорили питання щодо передумов, причин та особливостей депортації кримськотатарського народу, подальшої долі після депортації та подій сьогодення.
Учасники заходу висловилися за толерантне ставлення до національних меншин, які проживають в Україні, а також, співпереживання до тяжкої долі депортованих та за повагу незламності духу у боротьбі за право жити на своїй землі.
Також сьогодні у Комунальному закладі «Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 247 з поглибленим вивченням іноземних мов» Деснянського району міста Києва відбулося засідання круглого столу учнів 9-10 класів на тему «Минуле з гірким присмаком» до Дня вшанування жертв депортації кримськотатарського народу.
Метою заходу було ознайомлення учнів з причинами депортації кримськотатарського народу, визначення масштабів, напрямків, умов, та організацію процесу переселення, характеристика суспільно-політичних процесів в СРСР, які активізували самовільне повернення татар на свою батьківщину і їх подальшу долю.
Під час засідання круглого столу учні розповідали про трагічні події 18 травня 1944 року. Ключовим питанням цієї дискусії було: «Як вплинула депортація кримських татар на долю цього народу та його сучасне положення?»
Учні аналізували офіційні документи, свідчення очевидців цієї трагедії. Використовуючи методики критичного мислення, учасники дискусії обговорювали питання: «Як ви вважаєте, чи за вчинки окремих людей повинен відповідати весь народ?».
У кінці засідання були запалені свічі пам’яті про загиблих кримських татар.
У спеціалізованій школі I-III ступенів № 301 імені Ярослава Мудрого з поглибленим вивченням англійської мови Деснянського району міста Києва відбулося засідання круглого столу «Тоталітарний сталінський режим» з нагоди Дня пам’яті жертв політичних репресій.
Готуючись до заходу учні 8-х класів провели пошукову роботу під час якої звернулися до історичних подій минулого століття. Свавілля сталінського режиму 1937-1938 років постало перед сьогоднішньою молоддю жахливими цифрами, за якими долі людей.
Особливі враження залишив після себе перегляд документального фільму «Дисиденти». Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто постраждав під час репресій в радянські часи.
Учні переконані: «Ця трагедія ніколи не повинна повториться. Це наша історія. Ми не маємо права забувати, ми повинні пам’ятати, що довелось пережити нашому багатостраждальному українському народові на шляху до незалежності».
Щороку в третю неділю травня ми в жалобі схиляємо голови перед нашими співвітчизниками, що стали жертвами кривавого тоталітарного режиму. Намагаючись позбавити наш народ його національної свідомості, історичної пам’яті та прагнення до свободи мільйони українців, зокрема, і наших земляків, було знищено у катівнях НКВС, розстріляно, відправлено у табори, тюрми, висилки. Їм було винесено смертний вирок лише за те, що були українцями і мали сміливість говорити про це вголос.
Для нас, громадян України, головне – загальнолюдські цінності: толерантність, повага до прав людини, свобода.