У Києві відремонтували найвищу димову трубу Європи
На ТЕЦ-6 завершено перший за 30 років ремонт димової труби, яка заввишки 270 метрів і є найвищою серед димових труб теплоелектроцентралей Європи. Про це повідомляє комунальне підприємство «Київтеплоенерго».
Труба важлива для процесу виробництва енергії. Без неї неможлива робота енергоблоків та усієї ТЕЦ. Тому у міжопалювальний період енергетики провели очищення труби, ущільнення її кремнійбетонних плит, відремонтували шви, внутрішню та зовнішню поверхню. Саму трубу пофарбували у червоний та білий кольори спеціальною захисною фарбою для промислових об’єктів. Фарба може триматися більше 20 років.
Роботи підвищеної складності проводили за допомогою стаціонарного внутрішнього ліфта, який доправляє спеціалістів на висоту 81-поверхового будинку – 263 метри.
До роботи також були залучені промислові верхолази, які ремонтували та фарбували споруду.
Нагадаємо, у 2019 році на ТЕЦ ремонтували одну з двох велетенських градирень – 82-метрову башту, що охолоджує технічну воду. А цьогоріч місто розпочинає встановлювати на ТЕЦ-6 енергоефективне обладнання на базі газотурбінних установок.
Довідково.
ТЕЦ-6 (теплоелектроцентраль) забезпечує теплопостачання споживачів Деснянського, Дарницького, Дніпровського, Подільського та Оболонського районів, а також виробляє електроенергію.
Щодоби ТЕЦ-6 відпускає в енергосистему України за допомогою повітряних ліній електропередач (110 та 330 кВ) влітку близько 150 МВт електричної енергії за годину, а взимку – до 500 МВт електроенергії щогодини. Крім того, в опалювальний сезон ТЕЦ щогодини виробляє до 700 Гкал теплової енергії, для забезпечення міста опаленням і гарячим водопостачанням.
За матеріалами: https://kyivcity.gov.ua/news/kivteploenergo_zavershilo_pershiy_za_30_rokiv_remont_dimovo_trubi_tets-6/.