У Деснянському районі вшановують жертв фашизму.
У навчальних закладах та закладах культури Деснянського району проходять заходи з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв фашизму.
Так у всіх школах району пройшли тематичні дні інформування на тему “14 вересня 2014 року – Міжнародний день пам’яті жертв фашизму”; виховні години, конференції, круглі столи та семінари “Втрати України від фашизму”, “Внесок України у боротьбу проти фашизму”; виставки тематичної літератури у шкільних бібліотеках, присвячені боротьбі українського народу з фашизмом; конкурси малюнків та стіннівок “Ніколи знову”, “Ні – фашизму!”, “Червоні маки”.
Також учні шкіл відвідали експозицію “Апокаліпсис ХХ віку. Світові війни”, присвячену 100-річчю початку Першої та 75-річчю початку Другої світової війн у Меморіальному комплексі “Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років” та взяли участь у Марші миру в рамках відзначення Міжнародного дня Миру.
У публічних бібліотеках Централізованої бібліотечної системи Деснянського району у вересні-жовтні 2014 року відбудуться книжкова виставка “Вічна слава бійцю, рядовому…” (ЦРБ № 141); цикл тематичних розкладок “Герої не вмирають” (бібліотеки для дітей); цикли героїко-патріотичних виставок “Як українці стають героями” та патріотичних годин з використанням методичних матеріалів “Вшанування пам’яті жертв фашизму”, підготовлених за участю Українського інституту національної пам’яті “1939-1945 – ніколи знову” (публічні бібліотеки для дорослих); історична екскурсія “Уходили в поход партизаны” до Дня партизанської слави (бібліотека № 115 для дітей); фото-виставка до Дня визволення Києва “Києве-Києве, красеню – місто, весь ти в руїнах розбитий…” (ЦРБ № 141); медіагодина-спомин “За український рідний край боєць боровся кожний” (бібліотека № 119 для дітей); виставка малюнків читачів бібліотеки “Хай мир панує в рідній Україні, і вся планета про війну забуде” (бібліотека № 119 для дітей); зустріч з очевидцем подій Великої Вітчизняної війни в Україні “Важким прокляттям впало ворогам моє жорстоко спалене дитинство” (бібліотека № 119 для дітей); віртуальна подорож до Національного музею-заповідника “Битва за Київ у 1943 році” у Ново-Петрівцях (бібліотека ім. Ю.Гагаріна); літературно-музична композиція до Дня визволення України від німецько-фашистських загарбників “Дай Боже війни нам ніколи не знати” (бібліотека ім. В.Кучера); віртуальні маршрути по містах-героях Великої Вітчизняної війни України “Ми йшли до тебе, Перемого!” (бібліотека ім. В.Кучера); тематична виставка, вечір слави “Битва за Україну в художніх творах письменників-ветеранів війни” до Дня визволення України від фашистських загарбників (бібліотека ім. С.Олійника); поетично-музичний вечір воєнної пісні “З піснею дорогами війни” (ЦРБ № 141); медіа-година до 70 річчя визволення України “Час минає, пам’ять залишається” (бібліотека № 115 для дітей); участь у загальноміському концерті дитячої творчості “Хто визволяв Україну – слід свій залишив в віках…” (бібліотека ім. Ю.Гагаріна).
Довідково. Відзначення Міжнародного дня пам’яті жертв фашизму започатковано у 1962 році у вересні (друга неділя). Це День пам’яті десятків мільйонів людей, які загинули в Другій світовій війні: мільйонів солдатів, яких фашистські лідери зіштовхнули один з одним, але ще більше – мирних жителів, які гинули під бомбами від хвороб та голоду.