У Деснянському районі визначили алгоритм розподілення наборів першої необхідності
За дорученням Київського міського голови у столиці створено Єдиний центр координації дій для допомоги малозахищеним верствам населення на базі Департаменту соціальної політики Київської міської державної адміністрації.
Завдяки роботі Єдиного координаційного центру набори першої необхідності в Деснянському районі, станом на 09.04.2020, вже отримали 1 тисяча 208 деснянців.
«Це – перш за все одинокі літні люди, які знаходяться на обліку у Територіальному центрі з обслуговування громадян Деснянського району. Це громадяни, які знаходяться у, так званій, «групі ризику»: літні люди, люди з інвалідністю», – говорить директор Територіального центру Руслана Цибуляк.
На «гарячу лінію» та до міського call-центру телефонують й інші мешканці Деснянського району, які потребують допомоги.
«Сьогодні надійшло вже більше 600 таких звернень з проханням надати першочергову допомогу», – говорить начальник районного Управління праці та соціального захисту населення Анастасія Філоненко.
Алгоритм розподілення наборів першої необхідності серед мешканців Деснянського району, найбільш вразливі категорії населення, які опинилися у складних життєвих обставинах, сьогодні визначили під час візиту до відділення Територіального центру директор Департаменту соціальної політики КМДА Руслан Світлий, в.о. голови Деснянської райдержадміністрації Сергій Снопков, заступник голови Ірина Алєксєєнко, начальник районного Управління праці та соціального захисту населення Анастасія Філоненко.
«Сьогодні у період протиепідемічних обмежень допомоги потребують перш за все літні одинокі громадяни, люди з інвалідністю. Тому до питання надання розподілення наборів першої необхідності треба підійти дуже виважено. Допомога повинна бути надана саме тим, хто її потребує першочергово», – сказав Сергій Снопков.
Довідково.
Центр створено для налагодження співпраці з громадськими, волонтерськими, та іншими організаціями і координації їхніх дій з питань надання допомоги окремим незахищеним верствам населення міста Києва в умовах поширення нової коронавірусної інфекції.
До роботи Єдиного координаційного центру долучилися представники благодійних і громадських організацій, представники соціально-відповідального бізнесу: БФ «Майбутній Київ», БФ «Життєлюб», Спілка
самаритян України, торговельні мережі «Новус» та «АТБ», компанія «Розетка».
Створення Центру повинно попередити випадки псевдо-волонтерства. За словами Марини Хонди, від правоохоронних органів вже надходять повідомлення про невідомих осіб, що під виглядом надання допомоги, проникають у помешкання самотніх людей. Саме тому надання допомоги людям похилого віку та людям з інвалідністю буде здійснюватися за рішенням Центру.
Якщо ви громадська чи благодійна організація, або представник бізнесу і маєте бажання долучитися до допомоги, звертайтеся за телефоном: 094-145-50-23.