У Деснянському районі триває активна боротьба-очистки від рекламних написів про наркотики
Активісти, представники поліції та районної влади замалювали написи на стінах, які рекламують канали продажу наркотичних речовин.
Мета акції «Замалюй шлях до наркотиків» – очистити Деснянський район від рекламних написів та зменшити доступ підлітків до психоактивних речовин. Звернути увагу громадськості на проблему наркозалежності.
Акцію організовано ВБО «Конвіктус Україна» спільно з Київським міським центром громадського здоров'я, Національною поліцією у місті Києві, Громадською радою Деснянського району, Деснянським районним у м. Києві центром соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді та за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». До заходу також приєдналися представники Деснянського УП ГУНП в місті Києві, Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації, громадських та благодійних організацій району.
«Ми розуміємо, що наша діяльність – не панацея. І вживання наркотиків отак відразу не зупиниться. Але навіть такий захід – це вже початок змін на наркосцені України. Такі небезпечні послуги «парканного сервісу» роблять наркотики доступними для кожного. Зашифровані написи на стінах не викликають у дорослих ніяких запитань, бо більшість сприймає їх як графіті», – говорить керівник напрямку по роботі з наркозалежними в місті Києві ВБО «Конвіктус Україна» Євгеній Скляренко.
Нагадаємо, з 2017-го року «Конвіктус Україна» в рамках проекту «Безпечна громада — спільна відповідальність» втілює у Деснянському районі підхід «Community policing», який дозволяє ефективно взаємодіяти територіальній громаді, поліції та місцевій владі. Така діяльність сприяє вирішенню проблем безпеки у громаді, встановленню та підтриманню правопорядку, забезпечує запобігання злочинності, розвиває безпечне середовище.
«Проблема наркоманії та алкоголізму серед молоді – наш спільний біль. Сьогодні ми повинні бити в набат, адже молодь потерпає від шкідливих звичок. Як правило на хибний шлях залежності юнаки та дівчата стають не замислюючись про наслідки. Їм здається, що вони зможуть самотужки справитися з цією бідою. За компанію, не бажаючи «відставати» від своїх однолітків, вперше вживають наркотичні речовини. Завдання відповідних служб – проведення широкої роз’яснювальної роботи, пошук нових форм роботи», – говорить директор Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Деснянського району Дмитро Альтман.