Тисяча працевлаштованих та зростання кількості вакансій: підсумки роботи Київської служби зайнятості


Київський міський центр зайнятості підбив підсумки роботи за перші два місяці 2025 року, які демонструють суттєве зростання працевлаштування громадян та збільшення кількості вакансій.
За січень-лютий послугами столичної служби зайнятості скористалися майже 5 000 громадян. Важливо відзначити, що на кожного шукача роботи наразі припадає в середньому дві вакансії, а середня заробітна плата у вакансіях зросла до 16 495 грн.
Працевлаштування та професійне навчання
Понад 1000 громадян працевлаштовано:
Це стало можливим завдяки активній співпраці з роботодавцями та програмам сприяння зайнятості. Служба зайнятості надає індивідуальні консультації та допомагає у пошуку вакансій, що відповідають навичкам, досвіду та побажанням кожного клієнта.
225 ваучерів видано на навчання:
Ваучери дозволяють громадянам здобути нові професійні навички або підвищити кваліфікацію. Програми навчання охоплюють 155 професій та спеціальностей, від IT до будівельних професій.
154 особи пройшли професійне навчання:
Професійне навчання допомагає громадянам адаптуватися до вимог сучасного ринку праці. Після закінчення навчання Служба зайнятості сприяє працевлаштуванню.
Підтримка підприємницьких ініціатив
Київський міський центр зайнятості надає комплексну підтримку підприємницьких ініціатив, від консультацій до фінансової допомоги. За перші два місяці 2025 року було розглянуто та схвалено 90 заявок на гранти, що дозволить підприємцям запустити або розширити власний бізнес.
- 78 мікрогрантів
-13 грантів для ветеранів на започаткування власної справи
Підприємці відкривають та розвивають бізнес у різних сферах:
Оптова та роздрібна торгівля; ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів (28,86 %)
Тимчасове розміщування й організація харчування (15.59 %)
Професійна, наукова та технічна діяльність (8,53 %)
Освіта (4,99 %)
Охорона здоров'я та надання соціальної допомоги (4,9 %)
Інформація та телекомунікації (4,73 %)
Надання інших видів послуг (9,93 %) тощо
Грантери не лише розвивають власний бізнес, але й створюють нові робочі місця, що зміцнює економіку та активізують місцевий ринок праці. В приміщеннях служби зайнятості працюють офіси «Зроблено в Україні», де можна отримати консультації з питань бізнес-планування, маркетингу та управління, щоб забезпечити успішний старт та розвиток підприємств.
Фінансова підтримка роботодавцям
240 внутрішньо переміщених осіб працевлаштовані з компенсацією роботодавцям витрат на оплату праці.
40 осіб з інвалідністю отримали робочі місця, а витрати роботодавців на їх облаштування були компенсовані.
31 особа працевлаштована з компенсацією ЄВ для роботодавців, які приймають на роботу окремі категорії громадян.
60 осіб отримали роботу на новостворених місцях з компенсацією роботодавцям.
«Ринок праці в столиці демонструє позитивні тенденції. За перші два місяці цього року ми отримали на 1 741 вакансію більше, ніж за аналогічний період минулого року, що дало можливість працевлаштувати більше мешканців столиці. Ми продовжуємо працювати над створенням нових можливостей для громадян та роботодавців», — зазначив директор Київського міського центру зайнятості Дмитро Новицький.