Цікавинки бібліотек Деснянського району
Історико-культурологічний екскурс «Від стародавніх бібліотек до сучасних…» за проектом «Пам`ятай! Відроди! Збережи!» пройшов у ЦРБ ім. П. А. Загребельного для учнів 6-7 класів ЗНЗ № 294.
Увазі читачів була презентована тематична виставка, яка ознайомила із засновниками найперших бібліотек на українській землі, з першодрукарями, цінними виданнями книг та Національними бібліотеками України.
Бібліотекарем була представлена мультимедійна презентація, яка допомогла присутнім збагнути, яким був шлях бібліотек крізь віки, перш ніж стати такими, які ми бачимо й користуємося тепер.
Найбільш активні школярі взяли участь в експрес-грі «Історія бібліотек, книги та писемності», інтелектуальних іграх «Правда чи ні?» та «Книга – ключ до знань», відгадували загадки, читали вірші присвячені бібліотеці.
А от 2 жовтня в ЦРБ ім. П. Загребельного в рамках проекту «Павло Загребельний: золоті сторінки творчості» читачі ознайомилися з воєнно-патріотичним романом Павла Загребельного «Добрий диявол».
Твір читається, як сьогоденна притча. В основу роману покладено справжній випадок, який трапився на Азовському морі з грецьким торговельним судном, врятованим під час шторму радянськими прикордонниками. Прототипом головного персонажу став колишній воїн-прикордонник Борис Федорович Поліщук, людина, яка знайшла в собі сили перебороти труднощі, вистояти, не підкоритись чужій волі, тим самим врятувати інших від смерті. Автор прагнув показати нелегку службу суворих та одноманітних буднів прикордонників, зовні звичайну роботу, але по суті героїчну щоденність.
«Кожен повинен стояти на своєму посту та відчувати за собою цілу країну», – наголосив в своєму творі класик-української літератури Павло Загребельний.
Лекція-концерт «В юного таланту творчий звіт» пройшла у бібліотеці ім. Юрія Гагаріна для дітей за участю вихованців та педагогів музичної школи №24.
До Міжнародного дня музики юні музиканти продемонстрували кращі номери зі свого творчого репертуару. А вдячні глядачі мали можливість не тільки почути гарні народні та класичні твори та побачити різні музичні інструменти, але й дізнатися багато цікавого про їх історію. А ще – переконатися, скільки «музичних таємниць» приховано у книгах.