Портал в режимі тестування та наповнення
 • Доступність
 • A-
  A+
 • Стара версія
Деснянська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Цікаві напрямки проведення заходів марафону творчих ідей «STEM весна – 2023» у закладах освіти Деснянського району

Опубліковано 09 травня 2023 року о 13:38
фото

 

Тренд STEM-освіти, який останнім часом набирає обертів у освітньому просторі України,   охоплює природничі науки (Science), технології (Technology), технічну творчість (Engineering) та математику (Mathematics).

 

Освітяни Деснянського району активно долучаються до впровадження STEM -методик у освітній процес, про що свідчить марафон творчих ідей «STEM весна – 2023», проведений за ініціативою Управління освіти Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації у березні-квітні 2023 року.

 

У середній та старшій школі часто стає питання профорієнтації. Але з кожним роком перелік актуальних професій істотно змінюється, постійно з'являються нові спеціальності.

 

Так, під час зустрічі учнів 10-11 класів  школи І-ІІІ ступенів № 249 із викладачами  кафедри цифрової економіки і системного аналізу ДТЕУ / КНТЕУ, старшокласники   не лише отримали  інформацію про особливості освітніх програм “Цифрова економіка”, “Комп’ютерне та математичне моделювання”,  “Інформаційні технології та бізнес-аналітика (Data Science)”, а й  отримали цінні поради щодо вибору майбутньої спеціальності.

 

А дев’ятикласники школи І-ІІІ ступенів № 119  в рамках марафону творчих ідей «STEM весна – 2023» відвідали Київське вище училище водного транспорту, яке готує фахівців водного транспорту та громадського харчування. Приємно було зустріти колишніх випускників,  які вже працюють викладачами у цьому закладі. Учні відвідали майстер-класи,  навчились в'язати морські вузли, сервірувати стіл, випікати млинці та прикрашати готові страви.

 

Взагалі, екскурсія є однією з найцікавіших форм організації навчання, особливо, з використанням STEAM-методик. Адже завдяки можливостям інтернет-сервісів можна проводити попередній огляд чи панорамний показ, створювати зорові реконструкції та локалізації подій. А різноманітні прийоми розповіді (екскурсійна довідка, характеристика, коментування, репортаж, літературний монтаж та ін.) допоможуть школярам опанувати навички ораторського мистецтва та розкрити креативні здібності. В цьому переконалися учні 8А класу спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 307 з поглибленим вивченням природничих наук, коли на уроці української літератури  мали змогу віртуально відвідати музей О. Довженка і ознайомитися з видатним класиком новітньої української культури.

Сьогодні запит учнів до уроків природничого циклу дуже змінився, школярі самі зацікавлені в експериментах, тому дуже доцільно і актуально внести елементи STEAM-освіти у навчальний процес, зокрема,  на уроках хімії.

 

Тож учні гімназії № 283 ІІ-ІІІ ступенів захопились проведенням хімічних експериментів на кухні, які допомагають учням зрозуміти хімічні реакції та взаємодії речовин. Наприклад, взаємодія соди з лимонним соком призводить до утворення вуглекислого газу, який виділяється у вигляді бульбашок. А під час канікул старшокласники гімназії  мали змогу долучитися до проведення домашнього експерименту з хімії, який полягав у дослідженні адсорбційної здатності активованого вугілля та інших лікарських засобів. Робота була дуже цікавою та корисною для учнів 11 класів, оскільки вона дала можливість не лише краще зрозуміти процес адсорбції, але й показати застосування цього процесу в медицині.

 

Одним із найкращих методів проведення інтегрованого заняття у форматі STEM-освіти є виконання завдань STEM-квесту, так як є можливість задіяти всіх учасників навчального процесу, проявити себе у різних сферах, такі як робота за комп’ютером, виступ перед аудиторією, вміння висловлювати власну думку та проявити свої навички та знання з географії і математики, інформатики та трудового навчання. У ході інтегрованого заняття є можливість перевірити засвоєння учнями попереднього матеріалу, оцінити результати роботи кожного учня.

 

Ось і  семикласники школи І-ІІІ ступенів 275 імені Кравчука Володимира випробували свої сили, знання та уміння у веб-квесті «Пригоди Кисню» (вчитель хімії Бондаренко Н.А.). Учні занурилися у неймовірний світ пригод разом із непосидючим Киснем, повторили та систематизували свої знання з даної теми. Усі учасники квесту отримали неймовірне задоволення та яскраві враження від гри.

 

Загалом, у рамках проведення марафону творчих ідей,   у закладах освіти району було передбачено велику кількість активностей, пов’язаних зі STEM.

 

Зокрема, серед учнів 9-х класів школи І-ІІІ ступенів № 308 відбувся  інтелектуально лінгвістичний брейнринг "Brainiest  (вчитель -П'ятишева Н.Е.)

Під час гри учні 9-Б та 9-В класів продемонструвати знання не лише англійської мови, але й географії, літератури, математики, країнознавства, малювання, а також розширили кругозір, навчилися працювати в команді та зрозуміли важливість володіння іноземною мовою як засобом спілкування. В цьому виявляється також і  важливість опанування учнями   м'яких  навичок (soft skills).

 

Звичайно, в рамках статті неможливо розповісти про всі напрямки, заходи, активності під час районного марафону творчих ідей  «STEM весна – 2023», який об’єднав зусилля всіх учасників освітнього процесу задля  розвитку інтересу до природничо-математичних  і технічних дисциплін, сприяв інноваційному навчанню школярів, командній роботі, формуванню навичок використовувати знання для розв’язання задач з реального життя.

 

Марафон завершився, школярі отримали потік позитивної енергії, можливість поспілкуватися, попрацювати над темою, яка їм подобається. Ми вкотре переконалися, що педагоги Деснянського району вміють зацікавити, згуртувати учнів, щоб допомогти кожній дитині знайти своє місце в майбутньому, за допомогою STEM-системи дати дітям правильну освіту.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux