Тільки разом ми сильні!
Сьогодні в.о. голови Деснянської райдержадміністрації Сергій Снопков разом із народним депутатом України Богданом Яременком привітав деснянців із Днем Соборності України та 101-ою річницею проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки, поклавши квіти до пам’ятного знаку «Борців за свободу та незалежність України».
Під час привітання Сергій Петрович зазначив, що з того історичного дня і навіки незалежність України означає її самостійність та соборність. Він побажав кожному деснянцю наполегливості та талану на власній життєвій стежці на благо району, міста та країни в цілому. Сильна, соборна, заможна Україна починається з особистих успіхів кожного з нас.
Окрім цього, очільник району спільно з головою ГО «Київська міська спілка ветеранів АТО Деснянського району м. Києва» Олегом Нишпором вшанував пам’ять полеглих десняців-захисників України біля постійнодіючої фотовиставки «Стіна Пам’яті «Герої не вмирають» та Героїв Небесної Сотні біля одноіменної фотовиставки.
Також сьогодні деснянці взяли участь у загальнодержавних урочистих заходах – церемонії покладання квітів до пам’ятників Тарасові Шевченку і Михайлу Грушевському та у акції «Ланцюг єднання» на мосту Патона.
День Соборності є одним із найвизначніших державних свят, адже саме з Акту Злуки фактично почався шлях до сучасної незалежної України.
Цікаві факти про День Соборності України
Вперше День Соборності на державному офіційно відсвяткували 22 січня 1939 року в столиці Карпатської України м. Хусті. Це була найбільш масова демонстрація українців за 20 років перебування краю у складі Чехословаччини, адже зібралося понад 30 тисяч людей.
Хоч і свято було утвердженим, однак у радянські часи його вважали контрреволюційним, тому повністю ігнорували та намагались стерти з пам'яті та свідомості українців.
В сучасній країні День Соборності вперше провели на державному рівні аж у 1999 році.
Головною традицією та символом Дня Соборності є «живий ланцюг». Вперше такий зʼявився ще у 1990, коли більш як мільйон українців взялись за руки і зʼєднали Київ та Львів.