Шляхами патріотів
В рамках декади «Шляхами патріотів» учні спеціалізованої школи № 202 Деснянського району міста Києва відвідали музей АТО, розташований в приміщенні районної адміністрації.
Війна дихає нам в обличчя… Діти, які зростають в час війни, по-особливому відчувають, по-особливому чують, по-особливому сприймають… Тому відвідування такого музею стало для старшокласників справжньою подією. Можливість на власні очі побачити, особисто познайомитись з учасниками військових дій, почути їх розповідь, отримати відповіді на болючі питання – це, ніби доторкнутись до історії, стати її частиною…
На порозі учнів тепло зустріли члени Київської міської спілки ветеранів російсько-української війни Деснянського району і привітно запросили до експозиції музею.
Коли про події, факти та речі розповідають безпосередні учасники – слухачам завжди цікаво. Розповідь від першої особи завжди вражає. Тому до «екскурсоводів» у дітей було особливе ставлення – захоплення, повага, гордість та неймовірна вдячність за все, що ці люди зробили боронячи незалежність та суверенітет нашої держави.
При знайомстві з експонатами музею колишні військові розповіли про історію боротьби українського народу з давніх часів до сьогодення. Зворушливі розповіді про героїчні вчинки простих людей, про мужність та відвагу, якими наділені всі, хто зі зброєю в руках відвойовував право України на вільне існування, про тих, хто назавжди вписав своє ім’я в історію нашої країни, справили незабутнє враження на учнів.
Затамувавши подих, стояли учні біля інсталяції, присвяченій героям «Небесної сотні» і подумки віддавали шану всім, хто загинув, захищаючи їх життя.
Вшанували героїв-деснянців біля «Книги пам’яті».
Надзвичайно цікавими були всі експонати музею, склалось враження, що кожен військовий залишив тут краплю себе: річ із фронту чи роботу, вкладену у розвиток і створення музею.
Під час екскурсії учні мали змогу не тільки розглянути експонати, а й приміряти спорядження сучасного військовослужбовця і зрозуміти, яке воно потрібне і важливе для збереження життя.
Велика вдячність всім, хто долучився до створення такого музею. Це місце – ніби естафета мужності, яка передається від безпосередніх учасників бойових дій відвідувачам, і дає змогу відчути свою причетність до подій сьогодення, дає віру в майбутнє, дає впевненість у ПЕРЕМОЗІ!