Щорічно 9 грудня з ініціативи Організації Об’єднаних Націй відзначається Міжнародний день боротьби з корупцією
9 грудня 2003 року в мексиканському місті Меріда відбулася політична конференція, на якій було підписано Конвенцію ООН проти корупції,яку Україна ратифікувала 18 жовтня 2006 року.Цей міжнародний договір передбачає заходи із запобігання корупції, покарання винних, а також механізми міжнародної співпраці в боротьбі з нею. Він зобов’язує держави-члени проводити політику протидії корупції, схвалити відповідні закони і заснувати спеціальні органи боротьби з цим явищем.
Правові та організаційні засади функціонування системи запобігання корупції в Україні, зміст та порядок застосування превентивних антикорупційних механізмів, правила щодо усунення наслідків корупційних правопорушень визначає Закон України «Про запобігання корупції».
Зловживання державною владою для одержання вигоди в особистих цілях, в інтересах третіх осіб і груп, а також різні форми незаконного привласнення публічних коштів для приватного використання –все це корупція.
На жаль, корупція – явище глобальне, яке впливає на всі сфери життя суспільства, знецінює освіту та моральні принципи, сповільнює економічний розвиток та підриває демократичні процеси суспільства.
Подолати корупцію можливо тільки завдяки об’єднанню всього суспільства та налагодженню системи протидії.Лише спільні зусилля допоможуть зменшити це негативне соціальне явище в нашій країні і забезпечити верховенство закону та дотримання прав і свобод людини.
Якщо Вам стали відомі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції» повідомити про факт корупції можна через Єдиний портал повідомлень викривачів.