Портал в режимі тестування та наповнення
 • Доступність
 • A-
  A+
 • Стара версія
Деснянська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Шановні деснянці! З Днем Конституції України! Наша країна суверенна, незалежна, демократична, правова. Була, є і буде!

Опубліковано 28 червня 2023 року о 10:01
фото

Сьогодні наша нація святкує надважливу дату – День Конституції України!

27-ма річниця прийняття Конституції – головного нормативно-правового акту держави, який закріплює основи суспільного ладу, державний устрій, систему, порядок утворення, принципи організації і діяльності державних органів, права та обов’язки громадян.

Цей день стверджує неприборкану силу духу української вольності на сторожі якої ми з вами стоїмо. Недарма, перша Конституція нового часу була «за давнім звичаєм утверджена обома сторонами вільним голосуванням» на початку XVIII століття гетьманом Війська Запорозького Пилипом Орликом. Задовго до знаменитої Конституції США задум Пилипа Орлика став джерелом передових думок людства та каноном для Конституцій всіх без винятку держав Європи.

Прийняття Конституції означало фундаментальне закріплення нашої незалежності, навіки закарбувало волю українського народу жити у власній суверенній, соборній державі.

Сьогодні Конституція – ядро національної правової системи України.

Для нас, українців, Конституція – це про права і свободи, це про гідність, цінності, хребет нації, стійкість та нескореність. Наша Конституція справді зорієнтована на людину, гуманістичні цінності та правові відносини між суспільством і державою. Такою вона є, зокрема, тому, що, попри досвід життя в тоталітарній системі та наявність колоніального минулого, українським землям був властивий пошук норм і засад, які б регулювали взаємодію між населенням і владою. Власне, це також робить нас частиною Європи та істотно відрізняє від росії.

Навіть в умовах війни Конституція продовжує працювати. Український народ щодня виборює своє право жити в незалежній і суверенній державі та свій вибір Європейського курсу.

Вітаємо мотивовану, незламну, освідчену, демократичну націю! Бажаємо всьому українському народові Перемоги та мирного неба над вільною Україною!

З Днем Конституції України! Наша країна  суверенна, незалежна,  демократична, правова. Була, є і буде. Слава Україні!

Довідково

Ухвалення Верховною Радою України Основного закону 28 червня 1996 року стало важливим етапом утвердження державності, мало величезне політичне та правове значення для розвитку української політичної нації та громадянського суспільства. Венеціанська комісія визнала нашу Конституцію однією з найдемократичніших у Європі, особливо в частині прав, свобод та 2 обов’язків громадян, які повністю відповідають міжнародним стандартам у галузі конституційного права.

Всеукраїнський референдум засвідчив підтримку проголошення незалежності України. Більшість країн світу визнали Україну суверенною державою. Робота над прийняттям Основного Закону незалежної України почалася в 1992-му і тривала майже 4 роки. Періодично її супроводжували гострі дискусії, зокрема, – довкола державних символів, державної мови, статусу Криму тощо. Вони, можна сказати, відобразили протистояння між тією частиною політичних сил, які тяжіли до радянського минулого, і тими, що прагнули утвердити і зміцнити незалежну державу. 28 червня 1996 року після безпрецедентного за тривалістю й напругою засідання, що увійшло в історію під назвою «Конституційна ніч», Верховна Рада 315 голосами ухвалила Конституцію України.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux