Серпнева конференція освітян: «Нова українська школа – кроки назустріч»


Про створення у закладах освіти безбарʼєрного середовища для дітей з особливими потребами говорили учасники серпневої конференції освітян «Нова українська школа – кроки назустріч», що пройшла у спеціалізованій школі № 307 з поглибленим вивченням природничих наук. Зокрема ‒ директори, заступники директорів та педагогічні працівники освітніх закладів Деснянського району обговорили програму для першокласників «Нової української школи» ‒ отримання знань за допомогою сучасних STEAM-технологій та технологій «Mind Map», «Жива підлога», технологій креативності…
Також у конференції взяли участь голова Деснянської в місті Києві державної адміністрації Геннадій Заболотний, депутат Київради Ганна Старостенко, заступник голови ДРДА Ірина Алєксєєнко, начальник районного Управління освіти Тамара Постолюк, завідувач сектору підготовки вчителів STEM-освіти Інституту модернізації змісту освіти МОНУ Ірина Василашко.
«Нова українська школа робить сьогодні перші кроки. Лише у Деснянському районі за програмою НУШ навчатиметься 4 тисячі 310 першокласників. Всього ж на розвиток нового освітнього простору з міського бюджету сьогодні виділено 140 мільйонів гривень», ‒ про це повідомила гість конференції, депутат Київської міської ради Ганна Старостенко. Ганна Вікторівна особливу увагу звернула на створення безбарʼєрного середовища для дітей з особливими потребами.
«Повага до дітей починається, у першу чергу, із забезпечення їх базових потреб. Згідно із програмою безбар’єрного простору, яку було розпочато ще минулого року, на цей рік місто передбачило понад 42 мільйони. Наразі найкращі результати має Деснянський район, де безбар’єрний доступ мають усі заклади освіти. Зокрема, цього року було облаштовано пандусами 38 закладів освіти. Очікуємо, що до кінця року інші райони також підтягнуться», – повідомила Ганна Старостенко.
У свою чергу очільник Деснянського району Геннадій Заболотний зазначив, що освітня стратегія Деснянського району спрямована на забезпечення умов функціонування і розвитку закладів освіти та впровадження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа».
«Сучасні технології змінюються стрімко, прискорено розвивається суспільство. Цікавий та показовий факт – сьогодні вже не існує більше ста професій, які існували ще декілька десятків років тому. Зараз ми не можемо точно знати, з якими викликами зустрінуться діти, які нині навчаються у школі. Нова українська школа – не тільки школа знань, а перш за все школа компетентностей, поінформованості та обізнаності», – зауважив під час виступу Геннадій Вадимович.