«Разом навчаємося і зростаємо. Разом ми – Європа»
Повномасштабне російське вторгнення завдало відчутного удару по системі освіти України. Майже 3 800 навчальних закладів були пошкоджені або зруйновані, така сама загроза існувала і для інших шкіл, училищ, вищих навчальних закладів. Ці обставини змусили понад 5 мільйонів українських школярів і студентів та їхніх викладачів суттєво змінити своє звичне життя – навчання повністю або частково перейшло в онлайн формат, а деякі освітні програми були на певний час призупинені.
Проте саме в цих умовах спроможність держави й освітян забезпечити якісну освіту дітей та молоді є критично важливою, адже йдеться про майбутнє нації, тих, хто працюватиме на відбудову та модернізацію України. Тому освіта є однією з найважливіших, стратегічних сфер та важелів розвитку, і це беззаперечно.
Аби ефективно мінімізувати розрив в освіті, Європейська Комісія вже від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну застосувала комплексний підхід до підтримки українських учнів та студентів – як тих, хто навчається в Україні, так і тих, хто змушений шукати притулку у країнах-членах ЄС.
Від початку широкомасштабного російського вторгнення в Україну разом з традиційними напрямками підтримки і як першочерговий в умовах війни визначено ще один – створення безпечного доступу дітей в Україні до освіти.
Призначені на ці цілі ресурси скеровуються на важливі аспекти забезпечення освітнього процесу у початковій, середній, вищій та професійній освіті:
- відновлення, ремонт та реконструкцію шкіл;
- створення безпечних і сучасних навчальних просторів;
- підвищення обізнаності про мінну небезпеку;
- надання психосоціальної підтримки дітям, вчителям та опікун
27 вересня офіційно стартувала всеукраїнська комунікаційна кампанія «Разом навчаємося і зростаємо. ЄС та Україна творять спільне європейське майбутнє». Її мета – підвищити обізнаність щодо підтримки української освіти та молодіжної сфери з боку Європейського Союзу під час війни: https://www.facebook.com/desn.rda/videos/968975435206967/